Druhé společné cvičení ve Vítkovicích

Sbory dobrovolných hasičů z Darkovic, Darkoviček, Dolního Benešova a Hlučína, měli společné cičení ve Vítkovicích na Dolní oblasti.

V neděli 30.3. se již zmíněné jednotky sešli v osm hodin před Hlučínskou hasičskou zbrojnicí. Odtud vyrazila kolona všech požárních vozidel do areálu Vítkovice a.s. na Dolní oblasti. Zde po krátkém nástupu byli všichni ve zkratce seznámeni s objektem. Poté se zasahující jednotky přesunuly na příjezdní komunikaci, kde se připravili. Mezitím byl založen v budově požár. Pro větší reálnost bylo cvičení vytvořeno jako skutečný zásah. Po zavolání vyrazily jednotky na místo (bez použití výstražných zvukových zařízení). Pak se družstva rozdělila na dvojice. Ty se nejdříve zaměřily na vyhledávání zraněné osoby. Po nalezení osoby se přešlo na hašení několika malých ohnisek. Po uhašení menších ohýnků se skupiny přesunuly k větším. Záhadným způsobem vznikaly další a další ohniska na různých místech budovy (asi je zakládal nějaký žhář). Během hašení se v objektu zranila další osoba, která musela být nalezena a vyproštěna. Po uhašení se dostaly na řadu dokončovací práce, během kterých byla všechna ohniska i doutnající předměty kompletně uhašeny.
Všechny jednotky se přesunuly k vedlejší budově. Zde se nacvičovala záchrana osoby z hloubky. Slaněním se dostali dva hasiči k postižené osobě, která měla poraněnou páteř pádem z výšky. Zafixovali ji krk fixačním límcem a opatrně přenesli na nosítka. Nosítka uvázali na lano a za pomoci žebříku a ostatních hasičů byla provizorním způsobem osoba vytažena a ošetřena.
Touto záchranou skončilo celé cvičení.

Foto a video hasičů z Hlučína:
Video na stránkách www.hlucin.tv
Foto na stránkách www.hasici.hlucin.com