OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 26.4. v 8:00. Den otevřených dveří (den bezpečnosti) pro ZŠ.
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 21.4. v 8:00. SP 60m - Kravaře
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 20.4. v 8:30. Brigáda v HZ, v garáži a okolí.
ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 12.4. v 18:00.

Pomoc při vyproštění auta

Nákladní automobil, který se převrhl na stranu, byl vyproštěn pomocí těžké techniky.

Ve středu, čtvrt hodiny před šestou se na ulici Údolní převrhl nákladní automobil značky MAN. Na místo byla povolána jednotka HZS z Hlučína. Ti po příjezdu začali z korby odhazovat zbytky zeminy. Přibližně o půl hodiny později od nahlášení byla na místo zásahu přivolána i naše jednotka. Ti pak vystřídali družstvo v odhazování. Na místo byla přivolána také technika pro vyprošťování těžkých nákladních vozidel. Byla oddělena korba od podvozku, aby se zmenšila tíha vozidla a snížilo těžiště. Poté, pomocí navijáku, hasiči převrátili auto zpět na kola. Zkontrolovalo se, jestli neutíkají do zeminy pohonné a provozní kapaliny. Už za umělého osvětlení se vozidlo odtáhlo na bezpečnější místo.

Video z nehody náklaďáku: www.hlucin.tv
Video z nehody náklaďáku: www.hlucinsko.tv