Studentský železný hasič 2008 - VŠB

muži
- 8.11.2008
8. listopadu 2008 se uskutečnil v prostorách rektorátu VŠB-TUO už 4. ročník soutěže Studentský železný hasič, která je variací na TFA.
Po zahájení si všichni účastníci závodu prošli trať a od hlavního rozhodčího se dozvěděli přesné znění pravidel. Trať se skládala z roztažení dvou 40m "B" proudů do mírného kopce, pak následoval hammer box, kde muži dělali 50 úderů (25 nahoru + 25 dolů) a ženy 20 úderů (10+10). Po odbytí všech úderů musel závodník stáhnout zpět ke startu obě proudnice. Následovalo oběhnutí šaten s hadicovými koši (cca 40m). Po odložení závodník připojil dvě půlspojky hadice "C" na rozdělovač a běžel k figuríně. Tu museli muži chytit kolem hrudníku a přetáhnout cca 40m, ženy ji mohly uchopit jakýmkoliv způsobem a přetáhnout na poloviční vzdálenost. Pak už jen následoval výběh schodištěm do 10. podlaží budovy rektorátu.
Většina závodníků neměla problémy s hadicemi ani hammer boxem, ale problémy dělaly těžké hadicové koše, těžká plastová nepoddajná figurína a na konec i vyšlapání schodů.
Za náš sbor běželi se startovním číslem 10 Václav Koterec, který doběhl na výsledném 28 místě a se startovním číslem 13 Daniel Kurek, který doběhl jako 21 z celkového počtu 50 závodníků.
Medaile a diplomy Diplom Diplom