OZNÁMENÍ: žáci: v neděli 17.2. v 10:30. Čas bude upřesněn. Zkoušky odborností ml. hasičů v Závadě. Preventisti dva výkresy s obrázkem sebou. Přihlášeno 7 členů.
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 16.2. v 9:00. Sraz v kulturním domě. Příprava plesu. Úklid následující den v 10:00

Plesová sezóna 2019

11.1. Zahrádkáři

Hostinec Na Zastávce
- bez hlídky

Koterec, Mokrý

Mokrý, Myslivec

Koterec, Mokrý

Mokrý, Poštulka

Cvičení

Cvičení bylo zaměřeno na záchranu osob ze stísněného a zakouřeného prostoru, poskytování první pomoci a zdolávání požáru.

V areálu čs. opevnění Hlučín-Darkovičky v objektu pěchotního srubu MO-S19 "Alej" se nacházela osoba (údržbář) po úrazu elektrickým proudem. Při údržbě elektrického zařízení došlo ke zkratu a vznícení elektroinstalace. Údržbář byl zasažen elektrickým proudem a ztratil vědomí. Správce se přes vzniklý kouř do objektu nedostal a tudíž ohlásil událost na linku 150. Přivolaní hasiči JSDH Darkovice se nejdříve museli dostat k opevnění a to tak, že odstranili řetěz na hlavní bráně pomocí kleští. Cvičný zásah dále spočíval v průzkumu objektu, uhašení požáru, odvětrání kouře, použití náhradního osvětlení, vyhledání raněné osoby, její fixaci do vakuové matrace, transport ven z objektu a poskytnutí první pomoci. Cvičení se rovněž zúčastnila JSDH Hlučín.