Pohárová soutěž Darkovice - oslavy 100. let od založení

muži
- 19.6.2011

V Darkovicích v roce 2011 hasiči slavili 100. let od založení sboru a u této příležitosti přichystali mnoho akcí a především i hasičské soutěže. Ráno startovali žáci, odpoledne pak muži, ženy a veteráni. Všechny soutěže byly s nulovým startovným.

Jediná žákovská soutěž proběhla dvoukolově. Soutěžilo se v jediné kategorii a to v kategorii starších žáků. Našim se nedařilo. V obou kolech skončili na 4. bramborovém místě. Všem to ukázali začínající žáci z Bohuslavic, kteří obě kola vyhráli. Druzí byli žáci z Ludgeřovic, třetí pak mladší žáci z Dolního Benešova.

Odpoledne začali mužskou a ženskou soutěž domácí muži z Darkovic. Zde se bohužel nepodařilo spojit hadice B a veškeré snahy byly tu tam. Soutěž si zkusili i hasiči z polských Raszczyc. Sice nevyhráli, ale zúčastnili se. Vyhráli muži ze Strahovic, druzí byli muži z Dobroslavic, třetí pak Závada.

Ženskou kategorii vyhrály Kozmice, před Závadou a Vřesinou.

Soutěž zakončili veteráni. Ti však neběželi na čas, ale na okrasu. Mezi třemi družstvy z Darkovic se soutěže zúčastnili i veteráni z Kozmic. Ti nakonec soutěž kategorii veteránů vyhráli. Druzí skončili Darkovice 50+, před týmem s názvem Darkovice (J)Elita. Čtvrtí byl Česko-polský tým a pátí Darkovice Fermon.