Černá vlajka
Jan Tománek

ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve středu 10.7. v 17:30.S praktickým cvičením
SOUTĚŽ: muži, dorost: v sobotu 22.6. v 20:00.Bolesław - noční
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: ve čtvrtek 20.6. v 17:30.Řízení dopravy Hať - Darkovice. Průvod Božího těla z kostela.
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 16.6. v 7:30.HLM Bobrovníky

Kategorie: Požární sport

Okrsková soutěž 13. a 14. okrsku v Šilheřovicích

muži
- 8.5.2012

Poprvé jsme se sešli v novém sportovním areálu obce Šilheřovice, kde mají hasiči pro svůj trénink a soutěže krásnou novou dráhu. Náběh k základně je tvořen zámkovou dlažbou, zbytek je travnatý povrch. Jelikož nemají místní 100 metrovou dráhu pro disciplínu 100m překážek, běžel se požární útok dvoukolově a celé odpoledne se tak časově protáhlo.

Startovní listina byla rozdělena pro oba zúčastněné okrsky 13. a 14. Jelikož byly dva pokusy, zkusili jsme první pokus v nové sestavě. Jenže ten se nepodařil. Pravděpodobně netěsnost savic vytvořila na proudech tříštivý prskající proud vody a levý terč nešlo sestříknout. Nebyli jsme sami, kteří měli problém sestříknout kozmické terče. V druhém pokusu jsme už běželi v klasické sestavě, ale pravá proudařka špatně spojila hadice a zapoměla na základně proudnici. Tím pokus vyústil v naprostý chaos, kdy béčkař přebíhal rozdělovač, levý proudař tahal rozdělovače, rozdělovač tahal pravou proudařku ze základny atd. Výsledkem byl čas 45 sekund.