ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 13.9. v 17:00.
OZNÁMENÍ: Výkonný výbor: ve středu 21.8. v 18:00.Výborová schůze
ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve čtvrtek 15.8. v 17:00.

Kategorie: Požární sport

Okrsková soutěž 13. a 14. okrsku v Šilheřovicích

muži
- 8.5.2012

Poprvé jsme se sešli v novém sportovním areálu obce Šilheřovice, kde mají hasiči pro svůj trénink a soutěže krásnou novou dráhu. Náběh k základně je tvořen zámkovou dlažbou, zbytek je travnatý povrch. Jelikož nemají místní 100 metrovou dráhu pro disciplínu 100m překážek, běžel se požární útok dvoukolově a celé odpoledne se tak časově protáhlo.

Startovní listina byla rozdělena pro oba zúčastněné okrsky 13. a 14. Jelikož byly dva pokusy, zkusili jsme první pokus v nové sestavě. Jenže ten se nepodařil. Pravděpodobně netěsnost savic vytvořila na proudech tříštivý prskající proud vody a levý terč nešlo sestříknout. Nebyli jsme sami, kteří měli problém sestříknout kozmické terče. V druhém pokusu jsme už běželi v klasické sestavě, ale pravá proudařka špatně spojila hadice a zapoměla na základně proudnici. Tím pokus vyústil v naprostý chaos, kdy béčkař přebíhal rozdělovač, levý proudař tahal rozdělovače, rozdělovač tahal pravou proudařku ze základny atd. Výsledkem byl čas 45 sekund.