SOUTĚŽ: muži: v sobotu 23.3. v 8:00. TFA Drnholecký železný hasič

3. kolo Hlučínské ligy mládeže - Bobrovníky

žáci
- 20.5.2012

Překrásné letní počasí vyšlo na třetí kolo Hlučínské ligy mládeže v Bobrovníkách. Jak už bývá zvykem, po nástupu a přivítání družstev, se rozběhla soutěž. Mladší žáci začali na požárním útoku, starší na štafetě požárních dvojic.

Při štafetě rozhodčí rozhodně nešetřili při rozdávání trestných bodů. U mladších žáků nasbíraly všechny týmy 10 trestných sekund, u starších žáků měla víc než polovina týmů alespoň 10 trestných bodů. Náš tým bohužel také obdržel trestné sekundy za nedomotanou hadici při odbíhávání od hydrantu. Z osmi členů družstva se nám podařilo složit dva týmy pro štafetu, kde druhý tým běžel jen mimo soutěž a tak jsme nemohli svůj čas vylepšit.

Při útocích předvedla všechna družstva velice vyrovnané časy. Jediné naše družstvo a družstvo žáků z Hati nestačilo držet krok. Haťskému družstvu zaspal proudař na základně, našim trvala doprava vody k terčům. Problém byl pravděpodobně někde ve spoji savic nebo spoji savice se strojem, kde stroj nasával vzduch a tlačil vodu velice slabě kupředu. V požárním útoku jsme tak skončili předposlední.

V celkovém pořadí ligy se tímto výkonem naše družstvo zase propadlo trošku níže.