Černá vlajka
Jan Tománek

ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve středu 10.7. v 17:30.S praktickým cvičením
SOUTĚŽ: muži, dorost: v sobotu 22.6. v 20:00.Bolesław - noční
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: ve čtvrtek 20.6. v 17:30.Řízení dopravy Hať - Darkovice. Průvod Božího těla z kostela.
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 16.6. v 7:30.HLM Bobrovníky

Kategorie: Požární sport

3. kolo Hlučínské ligy mládeže - Bobrovníky

žáci
- 20.5.2012

Překrásné letní počasí vyšlo na třetí kolo Hlučínské ligy mládeže v Bobrovníkách. Jak už bývá zvykem, po nástupu a přivítání družstev, se rozběhla soutěž. Mladší žáci začali na požárním útoku, starší na štafetě požárních dvojic.

Při štafetě rozhodčí rozhodně nešetřili při rozdávání trestných bodů. U mladších žáků nasbíraly všechny týmy 10 trestných sekund, u starších žáků měla víc než polovina týmů alespoň 10 trestných bodů. Náš tým bohužel také obdržel trestné sekundy za nedomotanou hadici při odbíhávání od hydrantu. Z osmi členů družstva se nám podařilo složit dva týmy pro štafetu, kde druhý tým běžel jen mimo soutěž a tak jsme nemohli svůj čas vylepšit.

Při útocích předvedla všechna družstva velice vyrovnané časy. Jediné naše družstvo a družstvo žáků z Hati nestačilo držet krok. Haťskému družstvu zaspal proudař na základně, našim trvala doprava vody k terčům. Problém byl pravděpodobně někde ve spoji savic nebo spoji savice se strojem, kde stroj nasával vzduch a tlačil vodu velice slabě kupředu. V požárním útoku jsme tak skončili předposlední.

V celkovém pořadí ligy se tímto výkonem naše družstvo zase propadlo trošku níže.