Černá vlajka

DOROST: ve čtvrtek 27.6. v 16:00
ŽÁCI: ve čtvrtek 27.6. v 16:00

ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve středu 10.7. v 17:30.S praktickým cvičením
OZNÁMENÍ: všichni: v neděli 30.6. v 9:00.Výšlap "Nahoru na horu"
SOUTĚŽ: muži, dorost: v sobotu 22.6. v 20:00.Bolesław - noční, oblek PS2, zásahová obuv
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: ve čtvrtek 20.6. v 17:30.Řízení dopravy Hať - Darkovice. Průvod Božího těla z kostela.

Kategorie: Naše videa

TFA Dolní Benešov 2012

26.5.2012, 4. ročník Železného hasiče
s naším umístěním na 22., 26. a 31. místě z 39. soutěžících mužů.

Poté, co jsme se na I. ročníku krásně umístili, se na tuto již tradiční soutěž typu TFA vždy těšíme.
Speciálnímu tréninku jsme nevěnovali pozornost, ale zimní příprava nám hodně pomohla. Běžělo se opět s dýchacím přístrojem (pouze jako zátěž), kde na nás na trati čekala zajímavá kombinace překážek. Nejprve překonání bariéry 2 x 2 m, se kterou jsme se ku podivu trápili. Přesunutí pneumatiky pomoci rukou na vzdálenost 15 m, tunel, roztažení 4 ks nezavodněných hadic B75, překážka pneumatiky, hammer box 60 úderů, přenesení dvou 20 kg kanystrů a „80 kg“ figuríny na vzdálenost 30 m, která se mohla nést mimo klasický úchop i bokem s držením jedné ruky. I když jsme si říkali, že to je naprostá hračka, při absolvování trati jsme se trápili a Jeník o ní i dokonce zakopl. Následovalo spojení hadicových spojek k rozdělovači a vytažení 20 kg závaží do výšky 5 metrů. Jeník běžěl s nakloněným dýchacím přístrojem (špatný ramenní stahovák), který ale po 1/3 trati přestal vnímat. A i když měl pauzy a trápil se už při roztahování hadic, tempo udržující Vašek si do cíle doběhl o ~8,5s hoší čas než Jeník.
Navzdory tomu, že všichni běžěli na maximum, tak Jeník nebyl v první desítce. Vašek nebyl s časem lepší než Jeník a Marek opět nepředběhl s časem Vaška.
Tito 3 soutěžící děkují Tomášovi a Martinovi za podporu, povzbuzení a asistenci při soutěži.

Jeník

Vašek