Aktuality

Černá vlajka
Jan Tománek

Aktualizace webu

Příští trénink

MUŽI: v úterý 25.6. v 16:00
DOROST: v úterý 25.6. v 16:00
ŽÁCI: v úterý 25.6. v 16:00

Oznámení

ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve středu 10.7. v 17:30.S praktickým cvičením
SOUTĚŽ: muži, dorost: v sobotu 22.6. v 20:00.Bolesław - noční
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: ve čtvrtek 20.6. v 17:30.Řízení dopravy Hať - Darkovice. Průvod Božího těla z kostela.
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 16.6. v 7:30.HLM Bobrovníky

Tabulka ligy

Hlučínská liga mládeže

Noční hlučínská hasičská liga

Návštěvnost

Kategorie: Požární sport

Soutěž Bohuslavice a Rohov

muži
- 3.6.2012

Bohuslavice:

Špatně nastavený foťák byl při focení přeexponován, a tak nám z mnoha fotek z Bohuslavic zbyly jen bílé snímky.
Hned po příjezdu na již 20. ročník - Memoriálu Rudolfa Šebestíka jsme se zaregistrovali na 6. místo s tím, že 5. volné místo necháme, kdyby ještě někdo před námi dorazil. Znamenalo to, že musíme vše rychle nachystat a převléct se.
Když jsme měli základnu nachystanou a chystali se na startu mašina se z nenadání rozhněvala. Způsobil to nestabilní koš, který vytěsnal spojařovou savici ze stroje a ta s sebou strhla i páku plynu. Koš se musel znovu nachystat. Při útoku šlo vše hladce. Koš mírné problémy, ale nic, co by nevyřešil za běhu. Do malé kádě košař a spojař úspěšně vtěsnali savici. Strojník měl perfektní načasování plynu, a tak voda vyrazila vpřed. Ve předu měli všichni, co dělat, poněvadž jim byla voda v patách. Proudaři stihli doběhnout až k nástřikové čáře, a tak sejmuli terče v časech 19,876s (pravý-Marek) a 20,203s (levý-Dominik).

Rohov:

Zde jsme dorazili až na druhé kolo pohárové soutěže, které se běželo pouze o peníze. Na start jsme byli registrovaní jako úplně poslední. I když mělo před námi jet ještě několik družstev, přišlo nám divné, že se areál rychle vyprázdnil. Některé družstva totiž odjeli soutežit do Bohuslavic a tak si druhé kolo už neodběhli. Opět jsme se museli fofrem nachystat.
Byli jsme ze špatného počasí trochu utahaní, ale do útoku jsme se pustili ze všech sil. Rozmočený a zablácený terén si vybral svou daň na košaři. Tomu, jak je vidět na fotce, u mašiny lehce uklouzla levá noha. Vše ustál, a tak jsme měli s vyčkávajícím spojařem naběhnuto na vytopení předku. Rozdělovači se rozpojila špatně zapojená koncovka hadice B na rozdělovači. Naštěstí strojník včas ubral plyn a béčkař tak stihl přinést a zapojit koncovku suchému rozdělovači. Útok jsme dokončili v čase 31,71s.