Černá vlajka

DOROST: ve čtvrtek 27.6. v 16:00
ŽÁCI: ve čtvrtek 27.6. v 16:00

ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve středu 10.7. v 17:30.S praktickým cvičením
OZNÁMENÍ: všichni: v neděli 30.6. v 9:00.Výšlap "Nahoru na horu"
SOUTĚŽ: muži, dorost: v sobotu 22.6. v 20:00.Bolesław - noční, oblek PS2, zásahová obuv
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: ve čtvrtek 20.6. v 17:30.Řízení dopravy Hať - Darkovice. Průvod Božího těla z kostela.

Kategorie: Naše videa

TFA Strahovice 2012

1. ročník železného hasiče u příležitosti 85 let od založení sboru s mým umístěním na 8. místě z 20 soutěžících mužů.

Za teplého sobotního rána jsem se společně s kamarády z Hati vypravil do Strahovic. Byla zde připravená soutěž typu TFA. Tak jako na nedávnou soutěž v Hati i zde nedorazilo mnoho závodníků. Nejspíše se zalekli mírně svažitého nerovného travnatého povrvchu trati s bariérou a roztahováním hadic do kopce. I přesto zde dorazila silná konkurence.
Místní hrstka fanoušků byla úžasná - povzbuzovali všechny závodníky od začátku až do konce. Do boje jsem se vrhl sebejistě s úsilím být lepší než Zdeněk Janoš z Hati nebo alespoň být v 1. desítce. Od startovní čáry se roztahovali 4 ks nezavodněných hadic B75. Následoval hammer box 60 úderů, překážková dráha z pneumatik a přenesení dvou hadic C52 na provaze. Tato disciplína většinou závodníky rozhodila z přímého běhu. Po odložení hadic nám bránila v trase bariéra 2 x 2 m s max. 3 pokusy o zdolání. Pro ty, co s bariérou neměli problém napoprvé, čekalo vytažení 20 kg barelu do výšky 5 metrů, při kterém mě fanoušci začali silněji povzbuzovat, a přenesení 80 kg figuríny na vzdálenost 30 m do cíle. Ačkoliv se figurína mohla nést jakkoli Rauthekovým úchopem, opět mi naschvál podstrčila nohu, o kterou jsem se rozsekal jak malé dítě. Při tomto ojedinělém pádu strnuli hrůzou i fanoušci.
Na této krátké rychlé trati s dobrým časem 2:27 s jsem se umístil na 8. místě.
Děkuji 2 členům haťského sboru za podporu, povzbuzení, focení a asistenci při soutěži. Jednotlivě děkuji Zdeňkovi Janošovi za sponzorský dar ve formě dopravy na tuto soutěž a Miroslavu Svobodovi za videodokumentaci mého úsilí.

Jeník - 8. místo

Zdeněk Janoš (SDH Hať) - 2. místo