Aktuality

Aktualizace webu

Příští trénink

MUŽI: v úterý 19.3. v 16:00
DOROST: v úterý 19.3. v 16:00
ŽÁCI: v úterý 19.3. v 16:00

Plesová sezóna 2019

11.1. Zahrádkáři

Hostinec Na Zastávce
- bez hlídky

19.1. Maškarní ples MŠ

Fojtík, Hanel

26.1. MS Orel

Koterec, Mokrý

2.2. FK

Mokrý, Myslivec

9.2. Sdružení rodičů

Koterec, Koterec

10.2. Maškarní ples ZŠ

Hruška, Lorenc

16.2. SDH

Kurek, Poštulka

23.2. Drudar

Mokrý, Poštulka

Návštěvnost

Kategorie: Naše videa

TFA Strahovice 2012

1. ročník železného hasiče u příležitosti 85 let od založení sboru s mým umístěním na 8. místě z 20 soutěžících mužů.

Za teplého sobotního rána jsem se společně s kamarády z Hati vypravil do Strahovic. Byla zde připravená soutěž typu TFA. Tak jako na nedávnou soutěž v Hati i zde nedorazilo mnoho závodníků. Nejspíše se zalekli mírně svažitého nerovného travnatého povrvchu trati s bariérou a roztahováním hadic do kopce. I přesto zde dorazila silná konkurence.
Místní hrstka fanoušků byla úžasná - povzbuzovali všechny závodníky od začátku až do konce. Do boje jsem se vrhl sebejistě s úsilím být lepší než Zdeněk Janoš z Hati nebo alespoň být v 1. desítce. Od startovní čáry se roztahovali 4 ks nezavodněných hadic B75. Následoval hammer box 60 úderů, překážková dráha z pneumatik a přenesení dvou hadic C52 na provaze. Tato disciplína většinou závodníky rozhodila z přímého běhu. Po odložení hadic nám bránila v trase bariéra 2 x 2 m s max. 3 pokusy o zdolání. Pro ty, co s bariérou neměli problém napoprvé, čekalo vytažení 20 kg barelu do výšky 5 metrů, při kterém mě fanoušci začali silněji povzbuzovat, a přenesení 80 kg figuríny na vzdálenost 30 m do cíle. Ačkoliv se figurína mohla nést jakkoli Rauthekovým úchopem, opět mi naschvál podstrčila nohu, o kterou jsem se rozsekal jak malé dítě. Při tomto ojedinělém pádu strnuli hrůzou i fanoušci.
Na této krátké rychlé trati s dobrým časem 2:27 s jsem se umístil na 8. místě.
Děkuji 2 členům haťského sboru za podporu, povzbuzení, focení a asistenci při soutěži. Jednotlivě děkuji Zdeňkovi Janošovi za sponzorský dar ve formě dopravy na tuto soutěž a Miroslavu Svobodovi za videodokumentaci mého úsilí.

Jeník - 8. místo

Zdeněk Janoš (SDH Hať) - 2. místo

(Video bylo odstraněno)

Miroslav Svoboda (SDH Hať) - nedokončil

(Video bylo odstraněno)