Aktuality

Plesová sezóna 2019

11.1. Zahrádkáři

Hostinec Na Zastávce
- bez hlídky

19.1. Maškarní ples MŠ

Fojtík, Hanel

26.1. MS Orel

Koterec, Mokrý

2.2. FK

Mokrý, Myslivec

9.2. Sdružení rodičů

Koterec, Koterec

10.2. Maškarní ples ZŠ

Hruška, Lorenc

16.2. SDH

Kurek, Poštulka

23.2. Drudar

Mokrý, Poštulka

Návštěvnost

Kategorie: Naše videa

TFA Horní Lhota 2012

3. ročník soutěže železného hasiče s aktivním dýchacím přístrojem s mým umístěním na 35. místě ze 41 soutěžících.

Ohnivý muž jako znak železného hasiče v Horní Lhotě je opravdu trefný. 250m dlouhý kopec s 50m převýšením vybíhávají jen borci, kteří se na tuto soutěž sjíždějí z širokého okolí i Polska. Ať už si změřit své síly nebo získat další body v „Poháru ředitele HZS MSK v TFA 2012".
Mě už od začátku trápila špatně nasazená maska. I když neprofukovala, na bradě uchycená přilba mi nedovolovala posunout si masku níže, a tak jsem se s ní pral těsně pod spodním rtem. Zahřívací částí tratě se mi dařilo projít rychle. I když venkovní teploty byly okolo 15°C a organismus se nepřehříval, zvolené tempo bylo příliš rychlé, a tak jsem měl problém s dechem. Táhnout figurínu na vzdálenost 60m dá zabrat, což se projevilo co 1/4 úseku úbytkem tempa. Při výšlapu do kopce jsem se snažil párkrát zastavit a uklidnit nohy i dech, ale stačilo pokračovat pár metrů a síly byly opět fuč. Jako na „potvoru“ je před cílem kopec ještě prudší a i když se těch zhruba 30 metrů snažíte vyhecovat, kopec vám neodpustí ani kapku síly navíc.
Při rozplácnutí se v cíli, vidíte světlo na konci tunelu. Po pozření cukru a vody zjistíte, že jste po této fyzicky náročné trati konečně v cíli a to světlo je jen osvětlení sjezdovky.

Jeník