Plesová sezóna 2019

Mokrý, Poštulka

Kategorie: Naše videa

TFA Horní Lhota 2012

3. ročník soutěže železného hasiče s aktivním dýchacím přístrojem s mým umístěním na 35. místě ze 41 soutěžících.

Ohnivý muž jako znak železného hasiče v Horní Lhotě je opravdu trefný. 250m dlouhý kopec s 50m převýšením vybíhávají jen borci, kteří se na tuto soutěž sjíždějí z širokého okolí i Polska. Ať už si změřit své síly nebo získat další body v „Poháru ředitele HZS MSK v TFA 2012".
Mě už od začátku trápila špatně nasazená maska. I když neprofukovala, na bradě uchycená přilba mi nedovolovala posunout si masku níže, a tak jsem se s ní pral těsně pod spodním rtem. Zahřívací částí tratě se mi dařilo projít rychle. I když venkovní teploty byly okolo 15°C a organismus se nepřehříval, zvolené tempo bylo příliš rychlé, a tak jsem měl problém s dechem. Táhnout figurínu na vzdálenost 60m dá zabrat, což se projevilo co 1/4 úseku úbytkem tempa. Při výšlapu do kopce jsem se snažil párkrát zastavit a uklidnit nohy i dech, ale stačilo pokračovat pár metrů a síly byly opět fuč. Jako na „potvoru“ je před cílem kopec ještě prudší a i když se těch zhruba 30 metrů snažíte vyhecovat, kopec vám neodpustí ani kapku síly navíc.
Při rozplácnutí se v cíli, vidíte světlo na konci tunelu. Po pozření cukru a vody zjistíte, že jste po této fyzicky náročné trati konečně v cíli a to světlo je jen osvětlení sjezdovky.

Jeník