OZNÁMENÍ: všichni: v neděli 25.11. v 6:00. Sraz u hasičárny. Příprava soutěže v KD
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 24.11. v 10:00. Sraz v KD. Příprava Gulášfestu 2018
OZNÁMENÍ: muži: v sobotu 10.11. v 16:00. Odjezd na závěrečný galavečer NHHL do Ludgeřovic. Dress code: oblek, košile, kravata

Zveme Vás na 5. kolo Hlučínské ligy mládeže v neděli 25.11. začátek v 9:00 hodin v kulturním domě v Darkovicích.

Taktické cvičení ve Vítkovicích

Není nad to, si vyzkoušet boj s požárem a záchranu osoby v praxi.

V pátek 17.8.2007 v dopoledních hodinách vyrazila naše jednotka (12 hasičů), společně JSDH Hlučín (7 hasičů), na Dolní oblast do areálu Vítkovice a.s. Cvičení probíhalo na objektu bývalé správní budovy. Nejdříve jsme se seznámeni s objektem, abychom věděli do čeho jdeme. Došlo také k rozdělení na dvě skupiny. První skupina měla za úkol průzkum objektu, nalezení a zachránění osoby. Tato osoba měla štěstí, byla brzy nalezena hasiči. Dále pak skupina prováděla hašení několika požárů v prvním a druhém patře. Po uhašení požárů byla druhá skupina pověřena vyhledáním zraněné osoby, která měla zraněnou páteř po pádu z výšky. K této osobě se skupina musela nejdříve dostat po žebříku, zafixovat krk fixačním límcem, přeložit na vakuovou matraci a vytáhnout ze sklepních prostor. Nakonec přenést tuto osobu k autům po nezpevněném povrchu. Poté musela ještě druhá skupina uhasit požár v prvním patře. Požár se hasil zvenčí pomocí nastavovacího žebříku a za podpory zevnitř. Po uhašení tohoto požáru vznikl nečekaně na schodišti další požár. Ten však hasiči dokázali dostat pod kontrolu dřív než se rozšířil.
Někteří se na tomto cvičení naučili mnoho. Například jak se postupuje při záchraně osob nebo při požárech uvnitř budov.
Všem se toto cvičení líbilo a už se těší na další.

Fotky: