Aktuality

Plesová sezóna 2019

11.1. Zahrádkáři

Hostinec Na Zastávce
- bez hlídky

19.1. Maškarní ples MŠ

Fojtík, Hanel

26.1. MS Orel

Koterec, Mokrý

2.2. FK

Mokrý, Myslivec

9.2. Sdružení rodičů

Koterec, Koterec

10.2. Maškarní ples ZŠ

Hruška, Lorenc

16.2. SDH

Kurek, Poštulka

23.2. Drudar

Mokrý, Poštulka

Návštěvnost

Kategorie: Naše videa

Firefighters Challenge 2012 - TFA Ludgeřovice

VII. ročník svižné soutěže železného hasiče s naším umístěním na 3. místě ze 17 soutěžících.

Na tuto soutěž se Jirka velice těšil. Celý měsíc básnil o tom, že Putovní pohár je náš! Já však potlačen Vaňkovým kopcem jel s myšlenkou úmístit se do 10. místa. Týden předem stoupala nervozita a tím i nároky na Jirkovou stravu. Zatímco já jsem se cpal hamburgry, hranolkami a pizzami, on si svůj zdravý jídelníček pečlivě vybíral. S nervozitou jsme však na tom byli stejně.
Teplý den nám přál. Jednak přijelo málo silných dvojic a volný čas navíc, který potřebovali pořadatelé ke shánění prasklého barelu, jsme využili k odpočinku. Ano, jednomu ze soutěžících se podařilo na pokraji sil upustit barel z velké výšky, načež náraz o betonový podklad barel nevydržel a praskl. Soutežní dvojice byla diskvalifikována. Okolo našeho běhu jsem pak měl napilno. Natočit dvojici z Hati, obléci se, odběhout a ihned převzít natáčení dvojice ze Strahovic (HZSP Letiště Ostrava).
V samotném běhu jsme ani jeden nepodali 100% výkon. Plánu jsme se drželi do položení nosítek s figurínou. Po ní utíkal Jirka první a já si stále šetřil síly na pneumatiku. Zároveň jsem začal Jirku brzdit, aby nadcházející zimu nezahálel, ale v klidu tvrdě trénoval na přístí rok s opravdovou sílou vyhrát. Do pneumatiky jsme „valili“ kladivem ze všech sil. Málem jsme byli diskvalifikováni za to, že jsme bili společně. V zápalu boje jsem měl v úmyslu ke konci jít na střídačku, ale náhodou by jsme se trefili společně a byl by konec. Ještě, že Jirka přestal bít a začal vychutnávat cíl.
Poslední 2 družstva nám nahnali strach o průběžné 2. místo. HZSP Letiště Ostrava nás pokořili o 25s a zvítězili tak v soutěži. Poslední družstvo běželo taky velice dobře. Já se snažil natahovat očima neúprosnou časomíru, ale pomohla až vzdálená Jirková modlitba od auta, která této dvojici 3x sloučila kladiva v jeden takt a rozhodčí je s časem 3:31s diskvalifikoval.

Nešťastní, že jsme měli rezervy v běhu a nervali to na 100%, jsme si domů odvezli poháry 3.místa.

Jeník a Jirka v akci

1. místo HZSP Letiště Ostrava