OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 11.5. v 9:00. Příprava a zabezpečení 5km běhu CZ-PL projektu
OZNÁMENÍ: všichni: v neděli 5.5. v 9:00. Mše sv. v kostele. Příprava posezení v HZ.
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 27.4. v 9:00. Velký jarní úklid hasičské zbrojnice.
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 27.4. v 8:00. Sběr šrotu
OZNÁMENÍ: všichni, výjezdová jednotka: v pátek 26.4. v 8:30. Den otevřených dveří (den bezpečnosti) pro MŠ a ZŠ.

V sobotu 27.4. během sběru velkoobjemového odpadu organizují hasiči sběr železného šrotu od 8:00 hodin
Železný šrot připravte před své pozemky.

Dvojtý výjezd na sršně a vosy

Naši hasiči zlikvidovali sršní a vosí hnízdo hned ve dvou obcích.

Dne 23.8.2007 v 18:06 byla vyhlášena technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů v obci Hať na Lipové ulici.
Jednotka v počtu 1+5 a s vozidlem AS-16, provedla likvidaci sršního hnízda za pomocí postřiku. Naši hasiči museli tentokrát zlikvidovat hnízdo ve špatně přístupném kurníku. Poté co už nebyly sršně tolik nebezpečné, stačilo hnízdo jen odstranit. Po odstranění nás majitel ještě poprosil o zneškodnění dalšího vosího hnízda poblíž kurníku. Vosí hnízdo se nacházelo mezi deskami dřevěné stěny. Toto hnízdo bylo také likvidováno pomocí postřiku.

Těsně po příjezdu z prvního zásahu, byl na světě další výjezd (23.8. 18:54 hod), tentokrát do Darkoviček v ulici Koznická. Aby jsme se k hnízdu vůbec dostali, byl použit nastavovací žebřík. Tentokrát si sršně našli hnízdo pod střechou, kam se dostávali malou skulinkou mezi tvárnicemi. Po postříkání hnízda jsme přesunuli žebřík jen na druhou stranu budovy, kde měli hnízdo pro změnu zase vosy. Ty se také uhnízdily mezi střechou a tvárnicemi. Tudíž bylo těžké najít jejich vchod, kudy se dostávají dovnitř. Ale nakonec se vchod podařilo úspěšně najít a vosy mohly být zlikvidovány.

Fotky: