OZNÁMENÍ: žáci: v neděli 17.2. v 10:30. Čas bude upřesněn. Zkoušky odborností ml. hasičů v Závadě. Preventisti dva výkresy s obrázkem sebou. Přihlášeno 7 členů.
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 16.2. v 9:00. Sraz v kulturním domě. Příprava plesu. Úklid následující den v 10:00

Plesová sezóna 2019

11.1. Zahrádkáři

Hostinec Na Zastávce
- bez hlídky

Koterec, Mokrý

Mokrý, Myslivec

Koterec, Mokrý

Mokrý, Poštulka

Dvojtý výjezd na sršně a vosy

Naši hasiči zlikvidovali sršní a vosí hnízdo hned ve dvou obcích.

Dne 23.8.2007 v 18:06 byla vyhlášena technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů v obci Hať na Lipové ulici.
Jednotka v počtu 1+5 a s vozidlem AS-16, provedla likvidaci sršního hnízda za pomocí postřiku. Naši hasiči museli tentokrát zlikvidovat hnízdo ve špatně přístupném kurníku. Poté co už nebyly sršně tolik nebezpečné, stačilo hnízdo jen odstranit. Po odstranění nás majitel ještě poprosil o zneškodnění dalšího vosího hnízda poblíž kurníku. Vosí hnízdo se nacházelo mezi deskami dřevěné stěny. Toto hnízdo bylo také likvidováno pomocí postřiku.

Těsně po příjezdu z prvního zásahu, byl na světě další výjezd (23.8. 18:54 hod), tentokrát do Darkoviček v ulici Koznická. Aby jsme se k hnízdu vůbec dostali, byl použit nastavovací žebřík. Tentokrát si sršně našli hnízdo pod střechou, kam se dostávali malou skulinkou mezi tvárnicemi. Po postříkání hnízda jsme přesunuli žebřík jen na druhou stranu budovy, kde měli hnízdo pro změnu zase vosy. Ty se také uhnízdily mezi střechou a tvárnicemi. Tudíž bylo těžké najít jejich vchod, kudy se dostávají dovnitř. Ale nakonec se vchod podařilo úspěšně najít a vosy mohly být zlikvidovány.

Fotky: