Mokrý, Poštulka

Návštěvnost

Kategorie: Naše videa

TFA Závada

0. ročník závadského železného hasiče s mým umístěním na 4. místě z 19 soutěžících mužů.

Jelikož jsem po TFA v Ludgeřovicích už netrénoval, na TFA do Závady jsem se ani nechystal. Když jsem se však den předem dověděl o chabé účasti 18. závodníků, rozhodl jsem se zaútočit na prvenství. Když jsem se na soutěži ptal silnějších, jak moc trénovali, odpověď byla překvapivá - Nikdo z dotázaných si nepamatoval svůj poslední trénink. Zato mladí kluci z Hati se tréninkem oproti TFA v Ludgeřovicích hodně zlepšili.

• hammer box 60 úderů
Jelikož jsem startoval na 12. pozici, zdálo se mi, že se závodníci s časy okolo 5,5 min. na trati docela loudají, a tak jsem se v závodě snažil držet vyšší tempo. Má taktika byla jasná: „Rubat, rubat, rubat“. Tunel mě však překvapil. Klekl jsem si k němu moc blízko, a tak jsem se do něj dlouho skládal. Odpočinková disciplína „motání hadice“ přišla všem vhod. Zde jsem jakž takž zklidnil dech a mohl si odnést figurínu. 10m vzdálenost byla tak akorát k udržení tempa. Ačkoliv se může zdát přesun pneumatiky jako rytmická záležitost, na trávě je velice obtížný. Pneu neodskočí a neodskočí. Když jí hodíte bokem, lovíte ji po hřišti. A když vám k tomu trkne do přilby, jste rozhozen už úplně. Není TFA, abych si na překážce pneumatiky neposbíral alespoň 1 pneumatiku s sebou. Tu jsem však musel vrátit pořadatelům a přes hammer box dosprintovat do cíle s časem 4:37s.
Sen být první se mi splnil. Sice jen v průběžném pořadí, ale byl jsem 1. Tímto děkuji Schlossarkovi za foto a klukům z SDH Hať za foto, video, „dýchač“ a podporu.