Černá vlajka
Jan Tománek

ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve středu 10.7. v 17:30.S praktickým cvičením
SOUTĚŽ: muži, dorost: v sobotu 22.6. v 20:00.Bolesław - noční
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: ve čtvrtek 20.6. v 17:30.Řízení dopravy Hať - Darkovice. Průvod Božího těla z kostela.
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 16.6. v 7:30.HLM Bobrovníky

Kategorie: Požární sport

Šilheřovická pětka 2012 - netradiční noční soutěž

muži
- 27.10.2012
Parta z Šilheřovic si pro nás připravila na ukončení sezóny ve všech směrech netradiční soutěž. Start z požárního automobilu, klikatá trať, pneumatiky, dětská bariéra, startování stroje na místě, sání z níže položeného vodního zdroje, dospělácký požární útok v 5 lidech, tma, mráz, déšť, později sníh, bahno a kluzko.
Ačkoliv jsme si všichni stěžovali na špatné počasí, humor nám nechyběl. Ať už nejrůznější pády v prvotní šikaně, hraniční tyč, které se soutěžící na 5m zapomněl pustit, tahání sroje béčkařovou hadicí s následným převrácením mašiny či hasičské zimní sporty.
Ústroj soutěžících mohla být libovolná. Družstva spoléhala na dresy, ale v té zimě se všichni raději obrátili na PS. Jediné Markvartovice se jednotlivě oblékly do všech typů požárního oblečení - od vycházkového až po ochranný proti včelám.
Náš PÚ byl rozběhnut velice dobře. V první šikaně jsem vnitřní stranou vytěsnil spojaře Dominika a přes překážky sprintoval ke koši. Všem se dařilo - nikdo neuklouzl a vše se správně zapojilo. Košař si pochvaloval skvěle zapojený koš s následným sešroubováním savice se spojařem a rozdělovač Vašek si pochutnával na rychlých koncovkách. Takto rychle rozběhnutý útok nám znechutila na baterku nestartující mašina. Martin to však nevzdal a začal startovat ručně. Natěšený Danek si tak ještě u terčů mohl odpočinut. Stroj se vzchopil, já začal zevní savicovou masáž a k našemu údivu to vše stačilo na 3. místo.
Vítezné Bobrovníky ještě dlouho oslavovali pohár 1. místa, a tak až na tu zimu se všichni těšíme na další ročník této zimou opředené netradiční soutěže.
Šilheřovická pětka 2012 - pohár
Šilheřovická pětka 2012 - diplom