Plesová sezóna 2019

Kategorie: Naše videa

Studentský železný hasič 2012 - VŠB

7. ročník soutěže na variaci TFA

Fantastická povzbuzovací atmosféra, bezva lidi, absolutní dno svých sil, rekordy, spokojenost se svými výkony, maximální emotivní zážitek a nezapomenutelné momenty - tak takhle se dá stručně popsat letošní ročník Studentského železného hasiče 2012.

Této vyhlášené soutěže se zúčastnilo 60 mužů a 10 žen. My jsme se dostali jen díky tomu, že pár lidí nepřijelo. Startovní listina tak byla rozhozena až těsně před startem. Kuba, běžící jako třetí, se stíhal tak tak nachystat. Alespoň nestačil stresovat. Na jeho výkonu s časem 3:44,22s to jde poznat. Vašek bojoval s vypětím všech sil. Pochvaloval si energický rozběh při stahování hadic, který ztratil až na figuríně. Schody ho velice překvapily. V 2. patře začal pociťovat nohy, v 6. si už musel pomáhat rukama a v poslední zatáčce se málem přitulil k podlaze. Jeho slova na konci běhu vypovídají o náročnosti celé trasy. Navzdory tomu, že s kamerou běhal s každým známým soutěžícím, si časem 3:30,08s vylepšil svůj osobní rekord. Jeník se do trati pustil ve skvělé formě, neboť 6 hodinové čekání na start většinou trávil odpočinkem. I když se snažil držet své taktiky, fanoušci ho natolik burcovali, že neměl ani čas odpočinout si. Na konci figuríny mu docházely síly, což se projevilo 10s chůzí. Na schodišti ho nasprintovala informace o průběžném čase natolik, že mu ani doprovodný tým nestíhal. Od 7. patra se snažil opět rozesprintovat, ale absolutním vypětím všech sil už nedovolovalo více. S jeho časem 3:06,17s by se loni umístil na 4. místě, ale s letošními vynikajícími výkony všech soutěžících to stačilo až na 13. místo. Jednotlivé časy byly velice vyrovnané, a tak každé netrefení koncovek či chůze místo běhu se projevovala posunem o několik umístění dolů. Na to, že jsme nikdo netrénovali, jsme si osobní časy pěkně vylepšili.

Na soutěži byl s námi i Martin, který se těší na příští rok, kdy už bude TFA soutěže běhat s námi.

Video sestřih všech závodníků

Jakub Harviš