Aktuality

Černá vlajka
Jan Tománek
Parte

Aktualizace webu

Příští trénink

MUŽI: ve čtvrtek 27.6. v 16:00
DOROST: ve čtvrtek 27.6. v 16:00
ŽÁCI: ve čtvrtek 27.6. v 16:00

Oznámení

ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve středu 10.7. v 17:30.S praktickým cvičením
OZNÁMENÍ: všichni: v neděli 30.6. v 9:00.Výšlap "Nahoru na horu"
SOUTĚŽ: muži, dorost: v sobotu 22.6. v 20:00.Bolesław - noční, oblek PS2, zásahová obuv
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: ve čtvrtek 20.6. v 17:30.Řízení dopravy Hať - Darkovice. Průvod Božího těla z kostela.

Tabulka ligy

Hlučínská liga mládeže

Noční hlučínská hasičská liga

Návštěvnost

Kategorie: Novinky, Naše videa

Výcvik nositelů dýchací techniky na polygonu v Radvanicích

Nositelé dýchací techniky si na vlastní kůži vyzkoušeli, co je to být v pekle.

V sobotu 1. 12. 2012 okolo 8 hodiny ranní se naši nositelé dýchací techniky společně s dobrovolnými hasiči z Hlučína, Strahovic a Vratimova vydali do Radvanic vyzkoušet si pro nás neznámý rozsáhlý 3patrový výcvikový komplex báňských záchranářů.

Po příjezdu se každá jednotka rozdělila na 2 skupiny (po 3-4 lidech), které chodily komplexem samostatně. Jako zahřívací položku si každý dal trénink na posilovacích strojích. Poté nasadil masku a vešel do samotného polygonu, kde postupně po trámcích vylezl až do 3. patra. Zde už teče pot i z fotografů. Tohle byla taková zahřívací část, kde se většina hasičů pouze rozdýchala a ohřála na provozní teplotu. Druhá část byla tvořena úzkými průlezy a rourami.

Naše první skupina se dostala do hustě zakouřené místnosti, která byla navíc vytopena na 40°C. Když vešli do místnosti, zvenčí se jim orosilo sklo. Marně se však snažili otřít si zamlžené skla pro lepší viditelnost. Každý tak viděl maximálně 40cm před sebe. Druhá naše skupina byla vyslána do nezadýmeného prostoru prolézaček. Ale i když měli perfektní viditelnost a byli tak mírně ve výhodě, trať si náramně užili a z prolézaček vyšli naprosto zničení. Sundat a znovu obléct si dýchací přístroj v úzkém prostoru a přitom si nestrhnout masku z obličeje, není totiž žádný med. Trať byla náročná, ale spoluprací jednotek a zúčastněných hasičů se dala zvládnout.

Poznámka autora: Ačkoliv běhám TFA soutěže, výcvik na polygonech je „kapku“ vyšší liga. Při TFA víte, co vás přesně čeká, a tak se na to připravíte. Zatímco v soutěži ze sebe vydáváte jen fyzické maximum, v případě polygonu či reálného zásahu začíná silně pracovat i psychika člověka.