Kategorie: Naše videa

TFA Světlá Hora a TFA Vratimov CUP

15.6.2013, 3. ročník soutěže železného hasiče ve Světlé Hoře
tentokrát v dostihovém areálu a poslední (20.) ročník Vratimov CUPu.

Fofr den aneb 3 soutěže v 1 den. Domluvit přesně startovní pozice, vyrazit časně ráno, cestou se nezdržovat, odběhnout Světlohorského železného hasiče, rychle se přesunout na další TFA soutěž ve Vratimově, tam vyřídit formality, odběhnout, náslědně vydýchat celý dýchač a spěchat na domácí soutěž. Vše s minimálními časovými rezervami.

Trať Světlohorského železného hasiče měla být velice podobná trati na Hartamanu avšak organizátoři měli při chystání soutěže jinou pozvánku než byla veřejně vydaná, a tak byla trať úplně jiná s více překážkami a v zásahové obuvi. Pro odpor soutěžících byla sportovní obuv povolená alespoň pro soutěžící bez DT. Navíc se souhrnem událostí vykonala celá soutěž bez započítávání trestných bodů pro všechny soutěžící.
Sobotní počasí ve Světlé Hoře bylo nádherné, a tak jsem měl na startu i mnoho mladých krásných obdivovatelek, které jsem svým výkonem však nemohl zklamat. Začínalo být docela teplo, avšak nebylo vedro ani dusno.

Trať ve složení:
  • roztažení 4ks nezavodněných hadic B75
  • cca 40kg figurína
  • libovolné motání 2ks hadic B75 a uložení do bedny
  • přesunutí závaží po kolejnici za pomocí úderů kladiva
  • tunel
  • pneumatiky
  • postavení žebříku
  • vytažení 20kg barelu na lešení
  • přeházení pneumatiky na vzdálenost 10m
  • překonání bariéry 2 x 2 m
  • přenesení 2 podstavců na vzdálenost 20m

ubíhala velice rychle. Jediné, co mě na trati překvapilo bylo těžší roztažení hadic bez koncové čáry a těžší závaží na kolejnici.

Zde se můžete podívat, jak se mi v běhu dařilo:
Výsledný čas 4:01,45 s, aneb 1.místo

Ukázka z jiných umístění a teoreticky výsledné časy dle videí:
můži bez DTženy
2.místo 4:171.místo 5:19
3.místo 4:223.místo 6:47
4.místo 4:36
5.místo 6:05
Ceny z 1.místa TFA Světlá Hora
Po odběhnutí jsem se ihned vydal do Vratimova na poslední ročník soutěže železného hasiče s aktivním dýchacím přístrojem.

Soutěžní trasa s rozvržením překážek:
  • roztažení 4ks nezavodněných hadic B75
  • překonání bariéry 2 x 2 m
  • 60 úderů v Hammerboxu
  • připevnění si jistící lano a vytažení 20kg barelu na lešení
  • vyběhnutí do 3 patra s 2 hadicemi a proudnicí
  • odložení proudnice do bedny a zazvonění na zvoneček
  • seběhnutí a odložení 2 hadic zpět ke vstupu do budovy
  • odtažení 80kg figuríny na vzdálenost 20m do cíle

byla jednoduchá a rychlá, avšak spěchat s jistící karabinou se nevyplácí. Do otvoru podlahy na lešení jsem musel hodně vzduchu vydechnout, abych se otvorem vůbec protáhl. Vynecháním tréninků, kvůli zranění kolena, jsem měl na schodišti budovy dostatek času si přečíst informace na nástěnkách a prohlédnout všechny vystavené poháry sboru.
Na této pěkné krátké trati mezi většinou profesionálními hasiči mě informacemi nabitá nástěnka zbrzdila na 35. umístění z 39. závodníků. Soutěž byla natolik krátká, že jsem musel po odběhnutí ještě douho v dýchači šaškovat, abych plícemi profiltroval nekonečné množství natlakovaného vzduchu.
Video z tohoto mizerného výkonu bohužel není - že kameru nesu s sebou v kapse jsem zjistil až v cíli.

Děkuji borcům z Bohuslavic za podporu ve Světlohorské soutěži, natočení pěkného videa a přebrání cen.