Aktuality

Příští trénink

MUŽI: ve čtvrtek 4.6. v 16:00
DOROST: ve čtvrtek 4.6. v 16:00
ŽÁCI: ve čtvrtek 4.6. v 16:00

Oznámení

OZNÁMENÍ: všichni: v neděli 31.5. v 9:30. Mše sv. v kostele.

Tabulka ligy

Hlučínská liga mládeže

Noční hlučínská hasičská liga

Návštěvnost

Kategorie: Novinky, Naše videa

Jamnice - Překonej rybník 2013

20. ročník netradiční soutěže s naším potenciálním 1. místem z 22. soutěžních týmů mužů.
Úvod

V roce 2011 jsme získali 5. místo, v roce 2012 3. místo a každý si už dokáže dopočítat co musí prostě následovat v roce 2013. Kdo neumí počítat, tak pro rok 2013 je to 1. místo.

Všichni jsme se na soutěž pilně připravovali. Pumpování s koňskou stříkačkou, zapojování hadic, běh po úzké lávce, nastupování do loďky a dokonce i to máchání rukama jsme zkoušeli. Nacvičili jsme si i kdejaké krizové scénáře. Všechno dopilováno do posledního detailu. Každý věděl co má přesně dělat.

První stresová situace nastala na startu, kdy nám rozhodčí nepovolil naše hadice, které byly o 5mm užší. Na rychlo jsme si půjčovali hadice. Druhá situace nastala po odstartování kdy Petr křížil cestu Jirkovi a navíc ještě Dominik sestřelil Jirku. Mírná ztráta, ale dá se bez problému dohnat. Lávka byla v pohodě, problémy nastaly až na loďce, kdy jsme se v polovině rybníka naklonili napravo a nabrali tak vodu. Poslední kapkou do ohně bylo potopení loďky těsně před cílem, kde chybu udělali Jeník s Dominikem. Ti v zápalu boje sklouzli dopředu loďky a nabrali jsme tak nadměrné množství vody.

Ačkoliv jsme měli závod skvěle rozběhnutý, touha vytvořit z loďky ponorku byla silnější. A i když někteří mohou kvůli neobhajení 3. místa plakat, fotky a video je rozesměje. Utopit loďku 1m před cílem a nevzdát se pádlování dokážeme jen my. Bez ponorky by jsme o 1-5s předběhli muže s 1. umístěním.

Letos jsme si domů odvezli mokré dresy, "nasrané a kyselé ksichty" a "pěkné" zážitky. Za fandění děkujeme konkurenčnímu týmu z Bobrovníků.

Kameraman: Martek a stativ

Sestřih ze soutěže