ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 13.9. v 17:00.
SOUTĚŽ: muži, dorost: v sobotu 24.8. v 19:00. Bohumín-Záblatí
OZNÁMENÍ: Vedoucí mládeže: v sobotu 24.8. v 7:45. Zahájení ročníku 2019/2020 hry Plamen v Malých Hošticích (obecní úřad)
OZNÁMENÍ: Výkonný výbor: ve středu 21.8. v 18:00. Výborová schůze

Tři hnízda

Všude řádily povodně a my jeli na vosy.

V sobotu 8.9. pár minut po sedmnácté hodině jsme vyjeli k likvidaci hmyzu na ulici Údolní. Po příjezdu a prozkoumání objektu, bylo zjištěno že pod střechou jsou dvě obrovská vosí hnízda. Dva hasiči, se po pečlivé přípravě, vydali zlikvidovat hnízda. Nejprve šli k tomu centrálnímu většímu. Bohužel zase pohyb znesnadňoval úzký prostor a jemná škvára položená na zemi, ze které se velice prášilo. Po přiblížení došlo k postříkání hnízda, ale postřik se nedostal všude. Když byla větší část roje zneškodněna, bylo hnízdo odstraněno. Ještě chvíli bylo slyšet v pytli hukot, ale ten po chvilce ztichl. Po zneškodnění hlavního hnízda se hasiči přesunuli k dalšímu. To už ale bylo prázdné. Přesto se musí všechny pozůstatky zlikvidovat. Po důkladné kontrole střechy jsme zjistili že v objektu je ještě jedno vosí hnízdo, ale ovšem o hodně vetší než to, které bylo živé. Naštěstí poslední hnízdo bylo také prázdné.

Fotky nejsou.