Aktuality

Aktualizace webu

Příští trénink

MUŽI: v úterý 19.3. v 16:00
DOROST: v úterý 19.3. v 16:00
ŽÁCI: v úterý 19.3. v 16:00

Plesová sezóna 2019

11.1. Zahrádkáři

Hostinec Na Zastávce
- bez hlídky

19.1. Maškarní ples MŠ

Fojtík, Hanel

26.1. MS Orel

Koterec, Mokrý

2.2. FK

Mokrý, Myslivec

9.2. Sdružení rodičů

Koterec, Koterec

10.2. Maškarní ples ZŠ

Hruška, Lorenc

16.2. SDH

Kurek, Poštulka

23.2. Drudar

Mokrý, Poštulka

Návštěvnost

Kategorie: Novinky, Požární sport

Ani na krajském kole v Novém Jičíně jsme se neztratili

Účast na mistrovství republiky jsme měli na dosah.

V neděli 15.6.2014. jsme vyráželi už o půl šesté ráno spolu s hasiči z Markvartovic a Ludgeřovic na krajské kolo dorostu do Nového Jičína. Naše dorostence tam čekaly disciplíny 100m překážek, test z požární ochrany a dvojboj.

V 8:30 začala soutěž nejdříve disciplínou v běhu na 100m překážek. Tam si náš závodník vedl velice dobře až na zapojení hadice na rozdělovač, u kterého se v obou pokusech zdržel. Skončil tak na druhém místě s pomalejším časem o 3 vteřiny. Test z požární ochrany je většinou kámen úrazu, protože se na něm dá hodně získat, ale také mnoho ztratit. Naštěstí se Adamovi podařil a spolu s jeho největším soupeřem neudělali ani jednu chybu.

Dvojboj proto rozhodoval celou soutěž. Proto, abychom mohli postoupit do republikového kola, musel by náš největší soupeř z první disciplíny obsadit nejlépe 3. místo, aby při součtu pořadí ze všech disciplín bylo rozhodnuto. Bohužel se tak nestalo. V prvním kole dvojboje získal náš závoždník náskok, když soupeři spadl hasící přístroj. Druhé pokusy byly již mnohem vyrovnanější, když oba závodníci hasící přístroj jistili, náš však mohl mírně riskovat a od přístroje odbíhal s mírným náskokem, který si dokázal udržet až do cíle.

Náš soutěžící dvojboj vyhrál a po sečtení pořadí ze všech disciplín se body rovnaly. V případě rovnosti se bere v úvahu lepší výsledek v první disciplíně, čímž bylo rozhodnuto. Adam Folvarczný tak na krajském kole v kategorii mladší dorostenci získal pro Darkovice krásné druhé místo.

Pavla Barabaschová z Lugeřovic obsadila taktéž druhé místo ve své kategorii starší dorostenky a Kristýna Tessarzová z Markvartovic svou kategorii mladší dorostenky vyhrála a postupuje tak na republikové kolo do Brna.

Všem patří obrovská gratulace.

Zastoupení hlučínska na krajském kole