MUŽI: ve čtvrtek 25.4. v 16:00
DOROST: ve čtvrtek 25.4. v 16:00
ŽÁCI: ve čtvrtek 25.4. v 16:00

OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 11.5. v 9:00. Příprava a zabezpečení 5km běhu CZ-PL projektu
OZNÁMENÍ: všichni: v neděli 5.5. v 9:00. Mše sv. v kostele. Příprava posezení v HZ.
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 27.4. v 9:00. Velký jarní úklid hasičské zbrojnice.
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 27.4. v 8:00. Sběr šrotu
OZNÁMENÍ: všichni, výjezdová jednotka: v pátek 26.4. v 8:30. Den otevřených dveří (den bezpečnosti) pro MŠ a ZŠ.

V sobotu 27.4. během sběru velkoobjemového odpadu organizují hasiči sběr železného šrotu od 8:00 hodin
Železný šrot připravte před své pozemky.
Kategorie: Naše videa

TFA Ostravská věž 2014

Závěrečné krajské kolo v TFA taktéž započítáváno do republikového kola. Podruhé v Dolní oblasti Vítkovic.

TFA Ostravská věž, aneb šíleně dobré TFA.
Občas mě na jiných TFA neposlouchají nohy nebo mi je na Hartě na zvracení, ale to, co člověk bez tréninků zažívá na opravdových TFA, se nedá k ničemu přirovnat. Snad jen, že jsem vypadal jako chodící mrtvola, která si malátně hledala svůj poslední odpočinek. Ale jelikož jsem vhodné místo nenašel, časy dalších úseků byly přiměřeně dlouhé a měl jsem hlubokou touhu podívat se na Ostravu z vrcholu věže, nějak jsem se už v cíli ocitl.

Původně jsem měl bežet se zhruba stejně silným protivníkem, který to na poslední chvíli vzdal. Ale hroudy masa zahraničního protivníka, kterého mi přidělili, jsem si nepředstavoval ani v těch nejhorších snech.

V 1. úseku TFA roztahování 8 ks hadic B jsem mu sice nechal náskok, ale ten jsem se u motání 2 ks hadic B, začal snižovat. Ovšem do doby, než mě překvapilo pálení a vysílení stehen.

Na 2. úseku to opět z počátku vypadalo nadějně. 100 úderů v Hummer Boxu šlo jako při focení do hasičského kalendáře. Protáhnutí kanystru tunelem bylo jako tlačení dětského nákupního vozíku. A i když celé TFA přirovnávám k práci v pekle, následné tažení 80 kg figuríny na 100m bylo jako vytažení Luciferova kočáru bez kol na povrch zemský. Z počátku co 8m zastávka na vyslechnutí si dvorních rádců a znovunahození si figuríny, od poloviny byly sněmy častější. Diskuze pomohla ukončit poznámka rozhodčího, že do daného 5 min limitu trať nestihnu dokončit. Při posledních metrech přesunu za čáru jsem figuríně slíbil chvilkové společné rozjímání při ležení na zemi. U 3 m bariéry jsem si vyčerpáním spletl lano se zvonem matky Boží. Ovšem překvapení a údiv zpuštěných brad diváků s jakou lehkostí jsem se dostal přes bariéru nezachytil žádný fotoaparát. Když jsem zjistil, že se můj výsledný čas tohoto úseku vlezl do časového limitu, byl jsem šťastný, že se podívám na věž, i kdybych měl být poslední.

Chvíli euforie vystřídalo vyčerpání, že jsem měl problém se sám napít. Vypadal jsem tak špatně, že se mi Vašek proti mé vůli snažil pomoci na nohy. K 3. úseku jsem se nějak domotal a stavění žebříků, přenos 2 kanystrů, vytažení 2 hadic B pomoci lana a zapojení proudnice k monitoru jsem se snažil zvládnout mírným klusem. Když se vám přiznám, že schodišťové zábradlí bylo na mě prostě moc vysoko a pomáhala mi jedině chůze po čtyřech, uvědomíte si, že sílu na běhání jsem zrovna neměl.

Kolabující stavy s nemožností se postavit na vlastní nohy jsem měl před úsekem č. 4. Po nuceném znovuvzchopení se na start vysněného posledního úseku, jsem věděl, že žádné vyběhnutí nebude. Pěkným během jsem se prošel. Na podestě jsem v klusu zamávál divákům a celou cestu jsem se svou družinou debatoval na téma "Poď, poď, poď." - "Nehuč do mě furt." Netřeba připomínat, že můj protivník si již od 2. úseku vždy v cíli vychutnával mé trápení se na trati.

Ostravo, dal jsem tě!!!

Závěrem: Ocelová láhev dýchacího přístroje se sice nezdá, ale na sílu závodníka to má velký vliv. Děkuji všem fanouškům a dvorní družině za podporu. Pro vodu ze studny to bylo opravdu silné kafe. Vybojoval jsem si zážitek na celý život.

Jeníkové trápení se