Černá vlajka
Jan Tománek

ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve středu 10.7. v 17:30.S praktickým cvičením
SOUTĚŽ: muži, dorost: v sobotu 22.6. v 20:00.Bolesław - noční
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: ve čtvrtek 20.6. v 17:30.Řízení dopravy Hať - Darkovice. Průvod Božího těla z kostela.
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 16.6. v 7:30.HLM Bobrovníky

Kategorie: Požární sport

Halová pohárová soutěž mladých hasičů - Havířov 2015

žáci
- 28.2.2015

Na popud vedoucí mládeže Zdenky S. z Vřesiny jsem se rozhodl zúčastnit se velké halové pohárové soutěže v Havířově. Už minulý rok jsem se byl na tuto soutěž podívat, abych letos věděl o čem to je.

Větší soutěž - větší nároky na disciplínu a chování. Soutěž se skládá ze tří disciplín - uzlová štafeta, štafeta dvojic a štafeta 4x40m (zkrácená verze 4x60m).

Starší družstva, mezi které se řadí i to naše, startovala jako první na štafetě dvojic. Štafetu jsme dokončili v čase 64s. Bohužel jsme obdrželi 10 trestných sekund za chození zpět, když Štěpánka přeběhla čáru odložení a škubla s hydrantem. Takže jsme rázem měli čas 74,69s. Druhá štafeta měla horší čas. Následovala uzlová štafeta. V prvním družstvu se 1mm dotýkal provaz vyznačené čáry na úvazu na proudnici a v druhém družstvu byl špatně tesařský uzel, který měl málo otoček a úvaz na proudnici, který se bohužel rozpadl. Za každý špatně uvázaný uzel bylo 15s navíc. Výsledný čas uzlovky tak byl 69,41s. Poslední disciplínou byla štafeta 4x40m. Ta už byla bez trestných bodů a čas taky nebyl vůbec špatný - 37,40s.

Celkově jsme se umístili na 25 místě ze 40 družstev. Chtěl bych poděkovat Vřesině za podporu, Markvartovicím a Hradišti za výbornou spolupráci.