Plesová sezóna 2019

Kurek, Poštulka

Mokrý, Poštulka

Návštěva hasičů z Dörpenu

Exkluzivní fotky hasičské techniky tamních dobrovolných hasičů.

Při svých toulkách světem občas najdu požární/hasičské zbrojnice, ale nemám foťák, abych se s vámi o zážitky podělil. Nyní se mi ale podařil pěkný úlovek, když jsem si náhodou s sebou foťák vzal.
To jsem tak zrovna odpočíval na západě německa u Holandských hranic u umělé zátoky pro nákladní překladiště, když kolem mě projeli hasiči. Ani ne za půl hodiny se tichem rozléhal zvuk motorového člunu. Zátokou se proháněli hasiči, zkoušející si odolnost proti mořské nemoci.
Šel jsem je navštívit. Nechtělo se mi za nimi 1 km obcházet místní halu, a tak jsem to střihl přes zarostnuté ku podivu odemčené vrátka v nekonečném oplocení.

Hasici Doerpen Hasici Doerpen Hasici Doerpen Hasici Doerpen

Když jsem procházel okolo jejich aut, najednou se všichni nechápavě dívali, kde jsem se tam vzal a co chci. Chtěl jsem jim říci, že nejsem zloděj, že jsem taky hasič a že se jenom dívám na jejich auta a rád bych si je vyfotil zepředu. Načež lámanou němčinou s přídavkem angličtiny a mimiky jsem v překladu řekl ,,Já hasičský sbor/(hasiči) Česko. Já dívat na auta." Místní náčelník (starosta hasičů) Wilfried Ahlers mi překládal do angličtiny, a poté, co jim došlo, co bych asi chtěl, mi jejich strojník Wenzel Thieke začal otevírat boky aut a představovat techniku.

Hasici Doerpen Hasici Doerpen Hasici Doerpen

Spadla mi brada dolů a jen jsem žasl. Z původního záměru nafotit vystavená auta jsem měl V.I.P. prohlídku techniky s popisem. Žasl jsem kolik věcí se dá s přehledností za pomocí různých mechanismů a schovaných dveří vtěsnat za rolety auta. Byl jsem jako Alenka v říši divů až mi bylo blbé všechno fotit.

Hasici Doerpen Hasici Doerpen Doerpen Löschgruppenfahrzeug 20/16

Běžně používají nové plícní automatiky, které lze u nás sehnat v hodnotě okolo 12000 Kč/ks. Taktéž jim ve výbavě nechybí dvou-koutoučová protichodná pila.

Hasici Doerpen Hasici Doerpen Hasici Doerpen

Už nevím jestli to byla elektrocentrála nebo požární stříkačka, ale spíše stříkačka, které se stisknutím tlačítek rozsvítil displej a stroj se nastartoval. Omdléval jsem. Už jen to pomyšlení, kolik času a trápení nám zabere manuální uvedení do chodu naši techniky.

Doerpen Einsatzleitwagen 1 + Feuerwehr Mehrzweckboot Florian Emsland 12/77/11 Doerpen Drehleiter 23/12

Pochlubili se, že jejich nové auto stálo 300 000 €. Pak s hrdostí ukázal na nejstarší jejich auto a řekl rok 1987. Kdyby věděl s čím se jezdí u nás a že to stále považujeme za nové auta, nevím, jak by se tvářil.

Doerpen Tanklöschfahrzeug 16/25

Tahle neplánovaná prohlídka techniky je můj nejkrásnější zážitek celého výletu a jsem rád, že jsem se o něj s vámi mohl fotkami podělit.

Zde jsou jejich webové stránky: feuerwehr-doerpen.de
a mapové orientační umístění navštíveného města.

Hasici Doerpen mapa