Slavnostní předání nového hasičského vozidla Mercedes-Benz Sprinter

Slavnostní předání se uskutečnilo 21. ledna 2016 v ostravském Trojhalí

Ve čtvrtek 21. ledna se starosta obce Ing. Daniel Kocián společně s velitelem jednotky Martinem Mokrým zúčastnili slavnostního předání dopravního automobilu značky Mercedes-Benz Sprinter v ostravském Trojhalí.

Spolu s 50 vozy pro jednotky sborů dobrovolných hasičů bylo také předáno zdravotním záchranářům 6 sanitních vozidel rendez-vous (4 vozidla Volkswagen Touareg a 2 vozidla Škoda Octavia Scout) a profesionálním hasičům 6 automobilových plošin AP 40 Bumar na podvozku Mercedes-Benz Econic 6×2 (od společnosti WISS) a 1 automobilový žebřík AZ 53 Magirus na podvozku Mercedes-Benz Arocs 6×4. Pro dobrovolné hasiče se jedná o vůz DA 15 – L2T na podvozku Mercedes-Benz Sprinter 516 CDi 4×4 (od společnosti WISS). Jeden dopravní automobil stál 3 842 960 Kč, automobilová plošina 16 665 650 Kč a žebřík 22 567 468 Kč.

Všech 50 vozidel bylo v rámci projektu 100procentně financovaných ze strukturálních fondů Evropské unie, původně se mělo jednat o 15-ti procentní spoluúčast jednotlivých obcí.

Vozidlo má 9 míst k sezení a součástí vybavení jsou také technické prostředky pro zdolávání požárů (hadice, proudnice, dýchací přístroje, hasicí přístroje, vysokotlaké hasící zařízení a další) a technické prostředky pro technické zásahy (čerpadla, lanový naviják, elektrocentrála, osvětlovací soupravy a další).

Po slavnostních proslovech byla jednotlivá vozidla postupně předávána do užívání jednotlivým sborům. Ti si svá vozidla prošli krok po kroku s členy hasičského záchranného sboru a zkontrolovali dle seznamu, zda je vše na svém místě. Poté následoval hromadný odjezd z Trojhalí.

V Darkovicích jsme vystavili auto před hasičskou zbrojnici a nabídli ho k nahlédnutí spoluobčanům, členům sboru a členům výjezdové jednotky. Pokud jste si toto vozidlo nestihli prohlédnout, nezoufejte, můžete ho vidět například při letošních červnových oslavách 105 let od založení sboru.

Poděkování rady obce

Rada obce děkuje jednotce SDH za aktivitu při zajišťování dotace na nové hasičské auto Mercedes-Benz Sprinter. Výše dotace byla 3,78 milionu Kč, tj. 100%. Auto je plně vybaveno věcnými prostředky k zásahu. S touto dotací se jednotce SDH za posledních 5 let podařilo do obce získat včetně dotací na ostatní auta a vybavení jednotky, bezmála 5 milionu korun.

Nové hasičské vozidlo Mercedes-Benz Sprinter Nové hasičské vozidlo Mercedes-Benz Sprinter Nové hasičské vozidlo Mercedes-Benz Sprinter Nové hasičské vozidlo Mercedes-Benz Sprinter

Foto: Slavnostní předání nového hasičského vozidla Mercedes-Benz Sprinter spolufinancovaného Evropskou unií v ostravském Trojhalí