Plesová sezóna 2019

Mokrý, Poštulka

Kategorie: Projekty

Dotace MŠMT - Program Můj klub 2018

2018 - Jedná se o dotační neinvestiční program státní podpory sportu pro spolky na léta 2017-2019.

V listopadu, těsně před koncem roku 2017 byl zveřejněn nový program s názvem "Můj klub", který je nástupcem dotačního Programu VIII. I když byl na podávání žádostí, krátký termín (od 1.12.2017 do 29.12.2017) pokusili jsme se žádost vyplnit, sepsat projekt, spočítat náklady a odeslat.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpořilo činnost mladých hasičů a mládeže SDH Darkovice v roce 2018 dotací z programu Můj klub částkou ve výši 87000 Kč. Tato dotace byla plně využita k úhradě nákladů, které vznikly činností mladých hasičů sboru.

Za obdrženou částku byly pro dorost a mládež nakoupeny zakoupeny jednotné bundy modré barvy s nápisem, abychom na soutěžích lépe reprezentovali svůj sbor. Těchto bund bylo koupeno jen 15, pro zbytek se nakoupí v následujících letech. Dle vzoru mužských dresů, bylo i pro žáky zakoupeno 20 dresů se stejným vzorem, ale v mnohem menších velikostech. Pro disciplíny požárního sportu (především požární útok) byl zakoupen sportovní odlehčený rozdělovač s kratšími páčkami. Pro různé štafety či běh na 100m s překážkami se používá bariéra. Pro dorost a mládež byla zakoupena výškově nastavitelná bariéra, s nastavitelnou výškou 170 nebo 200cm. Menší velikost je určena pro mladší a střední dorost, větší pro starší dorost a kategorii mužů. K požárním útokům a některým štafetám se využívají hadice, u kterých dochází k opotřebení. Zakoupili jsme tedy pro žáky jednu novou sadu hadic a pro dorost druhou sadu o jiných rozměrech. Dále jsme z dotace uhradili náklady startovného a stravného na soutěžích mladých hasičů.

Obdržená dotace 87000,- byla využita ze 100%. Na mzdové náklady jsme finanční prostředky z dotace nečerpali. Dotace z MŠMT byla využita ze 100%, zbylá částka byla hrazena z vlastních zdrojů.