OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 21.12. v 14:00. Příprava velkého vánočního stromu pro kostel.
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v sobotu 15.12. v 8:45. Kácení stromů za valem
OZNÁMENÍ: Nositelé dýchací techniky: v pátek 14.12. v 18:00. Nositelé DT mají dva termíny na vydýchání DT - 14.12. a 19.12. - ozvěte se Honzovi Šinkovi kdy a v kolik

Nově získané odbornosti žáků

Deset žáků splnilo zkoušky a obdrželi tak odznáček odbornosti - preventisti a strojníci.

Hasiči ze Závady už podruhé pořádali pro okolní sbory pracující s mládeží zkoušky odborností. Zkoušky probíhali ve spolupráci s OSH Opava, kdy zkoušejícími byli rozhodčí s patřičnou kvalifikací - Jan Durlák (Dobroslavice), Pavel Cyrus (Bobrovníky), Jakub Hilšer (Rohov). Zkoušky probíhaly dle předem zveřejněného harmonogramu, kdy každý sbor přijel na určený čas.

Za Darkovice získali tyto odbornosti:

• Preventista-Junior: Štěpán Novák, Sebastián Mokrý, Jan Kočí, Ondřej Halfar
  • Strojník-Junior: Vojtěch Hanel, Jan Spallek
  • Preventista: Štěpánka Spallková
  • Strojník: Výtisk Filip, Jan Lazar, Ondřej Wažik
  • Bohužel odbornost Preventista nezískali: Dominik Vicenec, Natálie Smutná

Za získanou odbornost obdržel každý diplom, potvrzení do doložky členského průkazu a malý odznáček na dres.

Odznaky odbornosti 2018