Aktuality

Aktualizace webu

Příští trénink

MUŽI: v úterý 21.1. v 16:00
DOROST: v úterý 21.1. v 16:00
ŽÁCI: v úterý 21.1. v 16:00

Oznámení

ŠKOLENÍ: Pilaři, výjezdová jednotka: v pátek 31.1. v 16:30. Můžou i ostatní členové výjezdovky
OZNÁMENÍ: Výkonný výbor: v úterý 21.1. v 17:00. Výborová schůze
OZNÁMENÍ: všichni: ve čtvrtek 16.1. v 17:00. Zdobení sálu KD pro plesovou sezónu.
ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve středu 15.1. v 17:00.

Plesová sezóna 2020

18.1. Drudar

Kusiak, Poštulka

26.1. Maškarní ples MŠ

Fojtík, Šink

1.2. MS Orel

Brož

8.2. FK

Dudek, Kusiak

15.2. Sdružení rodičů

Fojtík, Pustelník

16.2. Maškarní ples ZŠ

Hanel, Hruška

22.2. SDH

Tabulka ligy

Hlučínská liga mládeže

Noční hlučínská hasičská liga

Návštěvnost

Kategorie: Novinky, Naše videa

Celodenní výlet do Prahy

konaný dne 10.3.2018
aneb 10 účastníků, 3 části výletu, 20 hodin mimo domov,
18 dopoledních zajímavostí

Jelikož přes zimu soutěže o víkendech nejsou a sníh je jen ve zprávách, udělali jsme výlet do Prahy pro děti starší 10 let. Vesnicí prošla chřipková epidemie, a tak se do posledního dne nevědělo, kdo nakonec pojede. Sraz byl už ve 3:00 v noci. Cestovalo se vlakem, a tak měly děti cestou tam spát, ať neruší ostatní cestující. Ovšem všichni byli natolik natěšení, že nikdo pořádně doma a už vůbec ne ve vlaku nespal. Zamhouřit oči se ani nedalo. Povídalo se, hrály se hry na mobilech, viselo se na netu a cesta ubíhala rychle.

Na dopoledním programu bylo poznávání hlavních památek a jiných zajímavostí. Národní muzeum, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Národní divadlo, Krannerova kašna, Karlův most s mosteckými věžmi, Poslanecká sněmovna, Zámecké schody, Pražský hrad a výměna stráží, kostel sv. Mikuláše, Senát, Ministerstvo financí, Ministerstvo kultury, alej Obětí totality, plavební komora se zdymadly, Tančící dům a nalezení tunelu metra pod nohama.

Všude jsme procházeli časně ráno, mimo sezónu a bez jiných turistů, a tak se zdálo, že máme Prahu jen pro sebe. Staroměstské náměstí ještě spalo a nikde nebyly taxíkové kočáry tažené koňmi. Orloj, který je v rekonstrukci, jsme si prohlédli na plakátu. Náhradní digitální verze se bohužel zobrazovala jen v celou hodinu. Na Pražském hradu probíhala zvýšená bezpečnostní kontrola s osobní prohlídkou, se kterou náš nabitý program nepočítal. Celý výlet byl již tak bombovní, takže jsme prohlídku hradu raději vynechali a nechali si bezpečnostní skenování na později.

Pauzu jsme si udělali při cestě ke zdymadlům u aleje Obětí totality. Pouhých 100 m od nás byla lanovka na Petřín, ale v té městské džungli jsme ji nezahlédli a v mapě, kde se cílové body neustále měnily podle situace, byla přehlédnuta.

V poledne jsme přejeli metrem k letišti, poobědvali v OC u letiště a následovala 2 hodinová exkurze letištěm s úvodní prohlídkou techniky Záchranné požární stanice, která byla pro děti překvapením. Před exkurzí se procházelo opravdovou bezpečnostní kontrolou a po letišti nás vozil autobus. Blížili jsme se k požární stanici, kde zrovna probíhala zkouška techniky. Jen jsme projeli a jeli sledovat provoz a odbavování letadel. Byl jsem zaražen, jestli to bylo z hasičárny vše nebo jsme na jiné trase exkurze, než jsme měli být. Průvodce nás však zavezl podívat se na odbavení a start největšího dopravního letadla světa - Airbus A380. Pohled na tohoto dvoupatrového obra s vlastní sprchou pro pasažéry a neskutečně tichými čtyřmotorovými proudovými motory, byl opravdovým zážitkem. Sice jsme průběžně po letišti jezdili z jednoho místa na druhé a zase zpět, ale exkurze nám ukázala jak jeho provoz tak parkování letadla, vyložení, naložení, přílety a odlety. Po odletu Airbusu jsme konečně vyrazili směr hasičárna. Zklamáni, že z bezpečnostních důvodů nepouštějí lidi mezi auta nebo k trenažérům stanice, jsme i tak viděli a seznámili se s letištními speciály a speciálním velitelským vozidlem. (Pro větší skupiny dobrovolných hasičů jde předem domluvit větší prohlídku hasičárny i s názornými ukázkami.)

Po exkurzi jsme jeli metrem na zastávku a náměstí Jiřího z Poděbrad. Procházkou kolem kostela Nejsvětějšího Srdce Páně s obrovskými hodinami k Žižkovské televizní věži. Děti ale při nedělních obědech hledí do talíře a ne na televizi, a tak pořad Otázky Václava Moravce neznají. Čas na Prahu vypršel, a tak ještě rychle nakoupit a směr na vlak. Přestupní stanice byla jednostranně v rekonstrukci, tak naposled změnit plán trasy, spěšným krokem na vlak a hurá domů.

Cesta zpět vlakem zpočátku vypadala na menší společenské hry, ale v polovině cesty přemohla některé děti únava. U zbytku panovala humorná nálada, dělaly se fóry a hrály se zpomaleně karty. Před jedenáctou večerní už jsme byli všichni doma.