Plesová sezóna 2019

TFA Hornosušská věž 2018

28.7.2018 TFA Horní Suchá - Hornosušská věž, memoriál Rudolfa Moldrzyka
a zároveň I. kolo nominace na MČR v TFA v Domažlicích

Vyšla zpráva, že do kvalifikačních závodů krajského sdružení hasičů moravskoslezského kraje (KSH MSK) v TFA pro dobrovolné hasiče pro rok 2018 se započítají 2 soutěže (28.července Hornosusšká věž a 18.srpna Hornolhotský železný hasič) a z nich na republikové kolo kraj vybere 5 členů. Kostky byly vrženy a bylo jen na nás, jak moc nakloněný terén dopadu štěstěny kostkám připravíme. A tak jsme se do gumáků pořádně obuli.

Na častějších trénincích jsme přitvrzovali a z hecovací srandy nás pak bolelo celé tělo. Neskutečně motivovaní, maximálně připravení a nervózní, jak se komu zadaří, jsme se vydali na 1. kolo porovnat své síly. Ještě před odjezdem nás potrápili tradiční předsoutěžní střevní potíže. Rozcvičku pojme každý po svém. Někdo zbaští pizzu, někdo se jen protáhne a někdo přijíždí na kole. Poté při maximálním vypětí všech sil a zatnutím zubů s překonáním bolesti se nakonec každý rozvalil na žíněnce. A výsledkem I. nominačního kola na hornosušské věži je:
Někdo se přehřál už při rozbíhání. Někdo pálil začátek, někdo konec. Někdo to rval celou dobu. Někomu na schodech dosloužili nohy, někomu dech. Kdo býval horší, je lepší. Kdo býval lepší, je horší. Kdo netrénoval, trénovat ani nepotřeboval. A kdo dříve nesoutěžil, překvapil. Nervozitu dramaticky umocňují výsledné časy, kdy na 5 až 10 minutové trati, dobíháme s těsnými časy v celkovém rozmezí 21 sekund!

Do dalšího kola zbývají 3 týdny a napětí by se dalo krájet. Nervy tečou proudem. Hlavně se předem nevzdávat! Všichni máme v plánu ztrojnásobit tréninky a nedát tak soupeři žádnou šanci.

V celém TFA panuje neskutečná rivalita, ale s dobrými radami a povzbuzováním, přejeme soupeři, ať rve na maximum a umístěním se na stupních vítezů nám sdělí, že jsme v určitých místech ještě měli schované silové rezervy. Přece nemůže být lepší ten, kdo netrénuje, proti tomu, kdo do tréninků dává maximum. Je fajn porazit profesionálního hasiče nebo nabušenou korbu, ale když vás ještě poráží o generaci starší hasiči, říkáte si, že máte v tréninkovém plánu nějakou neviditelnou chybu.

MUŽI do 35 let

Adam Lukáš (Šilheřovice)