Plesová sezóna 2019

TFA Hornolhotský železný hasič 2018

18.8.2018 TFA Horní Lhota - Hornolhotský železný hasič
a zároveň II. kolo nominace na MČR v TFA v Domažlicích

Jak jsme plánovali po Horní Suché ztrojnásobit tréninky, tak jsme za ty 3 týdny byli pořádně společně zatrénovat jen jednou. Všichni byli naplno zaneprázdněni a nikdo neměl čas kompletně ztužit svalstvo. V domácích podmínkách se ale každý snažil trochu trénovat.

Na závod se část našeho družstva i kamarádi z Bobrovníků museli vytratit s plnými žaludky z rodinných oslav, a tak se jim běželo trochu nemotorněji. Při nepolevujících bezdeštných vedrech trvajících už od jara se soutěž v Horní Lhotě odehrávala za příjemného chládku okolo 18°C s nepříjemným všudepřítomným hmyzem. Kvůli chlazení maximálního výkonu jsem chtěl kuklu nechat v "šatně", ale když jsem si ji bral i v 30°C vedrech, tak při měsíčku bych o ní něměl ani vědět.

Trať byla zajímavě propletena mezi nepřemístitelnými překážkami hřiště. Na konci zátěžové části byla netradiční překážka - přitažení sání. Ta při zkoušce šla lehce, ovšem při závodu se z gumové podložky stal brusný smirkový papír a překážka se ne a ne pohnout. Trasa výběhu do kopce byla klikatá se závěrečným dvojnásobným stoupáním v cílové rovince.

Jelikož se jednalo o II. a zároveň poslední kolo nominace, museli všichni ze sebe vydat maximum a ještě více, aby s tak rovnocennými časy měli šanci na postup. Většinou měla naše skupina zátěžovou část zvládnutou za přibližně stejný čas, ale zatímco přecházela ze zátěže na kopec, Adam byl o zatáčku před námi a Marek se ještě trápil s přitažením saní. Dlouhý kopec však tvoří 2. polovinu výsledného času, a tak někdo soupeře dožene a někdo je naopak rád, když se vyškrábe do cíle.

Musím poděkovat mé fanouškovské skupině, která mě závodem provázela. Hecování přesně jak jsem potřeboval, myšlenky na postup, předběhnutí předchozího závodníka a závěrečné povzbuzení, že v cíli na závodníky čekají 2 slečny, mě nutilo přes bolesti neubírat na vytrvalosti.

Výsledková tabule opět neskutečně dramatizuje situaci, když na 4 až 9 (max.14) minutové trati jsme naskládaní v 25 sekundách! Nominační kola jsou úspěšně a bez zranění za námi. Časy jsou zaznamenány. Síly překonány. Litovat není čeho, přidat už nebylo kde. Nyní budeme netrpělivě čekat koho krajská odborná rada represe (KORR) navrhne (nejpozději do 30.8.2018) do soutěžního družstva. Složení reprezentace v TFA poté schválí VV KSH (výkonný výbor) na svém zasedání dne 18.9.2018.

MUŽI do 35 let

Petr Tešnar (Horní Lhota)

1. místo, čas 4:41,835 s

Jan Sláma (Příbor)