OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 21.12. v 14:00. Příprava velkého vánočního stromu pro kostel.
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v sobotu 15.12. v 8:45. Kácení stromů za valem
OZNÁMENÍ: Nositelé dýchací techniky: v pátek 14.12. v 18:00. Nositelé DT mají dva termíny na vydýchání DT - 14.12. a 19.12. - ozvěte se Honzovi Šinkovi kdy a v kolik

Kategorie: Naše videa, Novinky

Nominace závodníků do družstva KSH MSK pro MČR v TFA 2018

Obrovské drama odehrávající se při souboji o nominaci na mistrovství ČR (MČR) dobrovolných hasičů v TFA v Domažlicích 6.10.2018.

Na základě rozhodnutí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) měl každý kraj uspořádat kvalifikační soutěže v disciplínách TFA a z těchto soutěží vybrat reprezentační družstvo, které se zůčastní soutěže MČR v TFA dobrovolných hasičů v Domažlicích 6.10.2018. Družstvo se má skládat z 5 jednotlivců, kde minimálně 1 člen družstva musí být z věkové kategorie starší 35 let.

Kvalifikačními závody byly:
28.července Hornosusšká věž – Memoriál Rudolfa Moldrzyka v Horní Suché
a 18.srpna Hornolhotský železný hasič v Horní Lhotě na Vaňkovém kopci.

Kapitola 1.

Horní Suchá

Kapitola 2.

Horní Lhota

Jak tekly nervy, jak jsme bojovali, komu se dařilo a komu ne a jak se všechno zdramatizovalo, jste si přečetli a zhlédli videa v kapitole 1. a 2. Nyní přistoupíme k výsledkům mnohaletého tréninku a nominacím.

Kapitola 3.

Pořadí reprezentačních závodníků se mělo stanovit (dle vyvěšených informací KORR) na základě součtu časů ze závodů v Horní Lhotě a Horní Suché dle věkových kategorií do 35 a nad 35 let. KORR si vyhradilo právo zařadit do reprezentace, sportovce, který se ze závažných důvodů nemohl zúčastnit obou kvalifikačních závodů, ale po celou dobu sezóny se umísťoval v závodech TFA na předních místech.

Orientační nominační tabulka (s neúplnými informacemi, kdo je v HZS) součtu časů obou závodů ve formátu .xlsx ke stažení.

Postupové součty časů našeho týmu jsou neskutečně naskládané v 11 až 12 minutách (z maximálních 19 minut) s rozdílem neuvěřitelných 41,8 sekund, přičemž jsme obsadili absolutně první příčky součtové postupové tabulky. V kategorii do 35 let je zajímavé sledovat překvapivý rozdíl časů I. a II. závodu součtově pátého Lukáše Blažka nebo zranění před II. kolem Davida Paška (celkového mistra ČR ve Štramberku v r. 2016), kterého by mohla rada kvůli zranění nominovat. V kategorii nad 35 let je na stupních vítězů taktéž nádherný souboj vyrovnaných časů (v Horní Suché na 5 minutách s rozdílem pouhých 8,5 sekundy), kde se o první pozici přetahovali Tomáš Goldenstein s Miroslavem Hanelem a vždy v jejich těsném závěsu Miroslav Balada s 3. místem, který je však u profesionálních hasičů a do mistrovství se nepočítá.

KORR navrhla nominační pořadí:
nad 35 let:
1. T. Goldenstein (vedoucí reprezentace)
2. Mi. Hanel
do 35 let:
1. A. Lukáš
2. J. Koterec
3. L. Blažek
4. V. Koterec (náhradník)

Ať počítáme, jak počítáme, pořadí v kategorii do 35 let mělo být: 1. A. Lukáš, 2. J.Koterec, 3. V. Koterec, 4. Marek Hanel, 5. L. Blažek, 6. P. Blažek,... + soutěžící, kteří se nemohli zůčastnit soutěží. A ne jak je nominováno. Ne, že bychom účast L. Blažkovi nepřáli či nevěřili jeho rovnocenným výkonům, ale podmínky byly stanovené a nominace je jiná. Když jsme se ptali členů rady na odůvodnění nominačního pořadí, tak odpovědi nebyly stejné. Ať už, že chtějí, ať je reprezentován celý kraj, nebo že brali součty pořadí. Požádal jsem námitkou KORR o jednoznačnou odpověď k navrhovanému složení soutěžního družstva. Odpovědí bylo, že se dle Směrnic nejedná o soutěž družstev a TFA je specifická soutěž individualit. Nelze tedy Směrnici využít v plném rozsahu (např. podáním protestu nebo určováním pořadí nominace) a na složení reprezentace v TFA bude nahlíženo trošku jinak. U prvních 4 členů družstva rada vybírala dle pořadí časů z obou kategorií. U 5. člena si rada vyhradila právo své nominace, tak jak to udělala již před dvěma či čtyřmi léty. K nominaci L. Blažka se přiklonila proto, že chce dát šanci mladému reprezentantovi, ať se popere se staršími borci v družstvu a taky, ať nasbírá nemalé zkušenosti z vrcholového závodu. Záměr poškodit někoho v tom nebyl. Prý je jejich povinností dávat šanci začínajícím mladým závodníkům.

Takže náš vrchol kariéry přišel zrovna v období, kdy už nejsme začínající anebo ve starší kategorii, aby jsme měli lepší časy než mladší kategorie. Ve výsledku je totiž jedno, že na sobě roky tvrdě pracujete, aby jste se z posledních pozic vyhoupli do čela tabulek. Protože, ač jste třeba v nejlepší životní formě, tak na kraji převládá názor, že když se má reprezentovat MSK, tak celý a je jedno, že nějaké Darkovice pořádně porvali šponu, aby své síly mohly porovnat s republikou. Ještě, že Adam, který s námi běhá, běžel za domovské Šilheřovice, jinak by tabulky 5 prvních pozic čistě s Darkovicemi nesnesly.

PS: Všechny články o nominačních kolech byly záměrně vydány, až po krajském nominování, aby se kraj rozhodoval čistě podle sebe a nebyl nikterak ovlivňován informacemi o fyzické přípravě či samotných výkonech závodníků.