Velký ořech

Nalomený ořech se nebezpečně nakláněl nad hospodářskou budovu.

V sobotu ráno jsme se rozjeli, v překvapivě malém počtu, k likvidaci nalomeného stromu. Po krátké přípravě na místě zásahu, začal pilař postupně odřezávat větve ze stromu. Na zemi se pak větve ještě zkracovaly a odnášely na určité místo. Tímto způsobem jsme se postupně dostávali až k nejtěžší části. Tou byla samozřejmě ta část ořechu, která byla nakloněna nad hospodářskou budovou. Když přišlo na věc, jeden hasič vylezl na strom pomocí žebříku, uvázal kolem velké větve dvě lana. Pak už stačilo jen nastartovat motorovou pilu, napnout lana a začít řezat. Když už se začal ořech naklánět, začaly nám nohy klouzat na kluzkém terénu. Naštěstí byl poblíž stromek o který jsme si lano pojistili a ořech padnul přesně tam kam měl. Zbývalo už jen pořezat padlý strom a odnést ho po částech.

Fotky: