MUŽI: ve čtvrtek 17.10. v 16:00
DOROST: ve čtvrtek 17.10. v 16:00
ŽÁCI: ve čtvrtek 17.10. v 16:00

OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 26.10. v 9:00. Velký podzimní úklid hasičské zbrojnice
ŠKOLENÍ: výjezdová jednotka: ve středu 23.10. v 17:00. S praktickým cvičením, termín a čas bude upřesněn
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 19.10. v 8:00. Sběr šrotu
SOUTĚŽ: dorost: v sobotu 19.10. v 7:00. Zlatníky - okresní kolo (podzimní část)
OZNÁMENÍ: Strojníci, výjezdová jednotka: v pátek 18.10. v 16:30. Setkání strojníků ve Vřesině v 17:00 s praktickým cvičením
OZNÁMENÍ: Výkonný výbor: v úterý 15.10. v 17:00. Výborová schůze

V sobotu 19.10. během sběru velkoobjemového odpadu organizují hasiči sběr železného šrotu od 8:00 hodin
Železný šrot připravte před své pozemky.

Sport - Uzly

Uzly pro mladé hasiče

TESAŘSKÝ UZEL:

Váže se na ležící hadici, jedním koncem provazu, druhý konec provazu je jakýmkoliv způsobem upevněn ( ke stromu, k větvičce atd ).Je funkční, pokud jsou na něm dvě celé otočky konce lana ( při vázání soutěžící musí třikrát provléci konec lana smyčkou, protože ve skutečnosti první otočení provazu dává dohromady pouze 1/2 otáčky )

PLOCHÁ SPOJKA:

PLOCHÁ SPOJKA - v ruce, libovolně jedním nebo oběma konci provazu ( k dispozici je celý provaz s oběma konci )

ZKRACOVAČKA:

ZKRACOVAČKA - libovolně ( na zemi, v ruce atd ) v libovolném úseku provazu Je funkční, pokud při zatažení za volné konce nedojde k rozpadnutí uzlu a k jeho rozvázání. Rozhodčí při hodnocení musejí dávat pozor, aby při nešetrným zacházení nedošlo k rozvázání uzlu.

LODNÍ UZEL:

LODNÍ - na slabším svislém stromu nebo na hadici, jedním koncem provazu druhý je upevněn. Je funkční tehdy, je-li dodržena kresba uzlu tak, jak je uvedeno na obrázku.

ÚVAZ NA PROUDNICI:

ÚVAZ NA PROUDNICI - ( nekonečné lano v sáčku ) na proudnici napojenou na hadici, jedním koncem provazu. Konec lana je podpůlspojkou hadice ( nikoliv u hubice hadice ) a zbytek vedoucí do sáčku je u hubice proudnice. Oka vytvořená na laně kolem spojení hadice a proudnice jsou těsně za oběma půlspojkami.