MUŽI: ve čtvrtek 24.5. v 16:00
DOROST: ve čtvrtek 24.5. v 16:00
ŽÁCI: ve čtvrtek 24.5. v 16:00

OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v sobotu 16.6. v 15:00. SDH Darkovičky požadují Liaz na ukázku techniky od 15:00
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 27.5. v 7:00. Globus CUP
SOUTĚŽ: muži: v sobotu 26.5. v 13:30. Bohumín-Šunychl
OZNÁMENÍ: Kdo chce jet: v sobotu 26.5. v 13:00. OSP Raszczyce chce Mercedes-Benz na ukázku od 14:00. Zájemci hlaste se veliteli.
SOUTĚŽ: žáci: v sobotu 26.5. v 7:45. TFA Hošťálkovice
SOUTĚŽ: muži: v pátek 25.5. v 20:00. NHHL Děhylov
SOUTĚŽ: dorost: v neděli 20.5. v 6:30. Hněvošice - okresní kolo. Průkazy pojištěnce, občanky a kroniku sebou
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v sobotu 19.5. v 8:20. Asistence při vojenské akci na bunkrech.
OZNÁMENÍ: Organizátoři akce na bunkrech: v sobotu 19.5. v 7:30. Sraz u hasičárny.
SOUTĚŽ: muži: v pátek 18.5. v 20:30. NHHL Píšť
OZNÁMENÍ: Organizátoři akce na bunkrech: v pátek 18.5. v 15:00. Sraz u hasičárny.

Sport - Uzly

Uzly pro mladé hasiče

TESAŘSKÝ UZEL:

Váže se na ležící hadici, jedním koncem provazu, druhý konec provazu je jakýmkoliv způsobem upevněn ( ke stromu, k větvičce atd ).Je funkční, pokud jsou na něm dvě celé otočky konce lana ( při vázání soutěžící musí třikrát provléci konec lana smyčkou, protože ve skutečnosti první otočení provazu dává dohromady pouze 1/2 otáčky )

PLOCHÁ SPOJKA:

PLOCHÁ SPOJKA - v ruce, libovolně jedním nebo oběma konci provazu ( k dispozici je celý provaz s oběma konci )

ZKRACOVAČKA:

ZKRACOVAČKA - libovolně ( na zemi, v ruce atd ) v libovolném úseku provazu Je funkční, pokud při zatažení za volné konce nedojde k rozpadnutí uzlu a k jeho rozvázání. Rozhodčí při hodnocení musejí dávat pozor, aby při nešetrným zacházení nedošlo k rozvázání uzlu.

LODNÍ UZEL:

LODNÍ - na slabším svislém stromu nebo na hadici, jedním koncem provazu druhý je upevněn. Je funkční tehdy, je-li dodržena kresba uzlu tak, jak je uvedeno na obrázku.

ÚVAZ NA PROUDNICI:

ÚVAZ NA PROUDNICI - ( nekonečné lano v sáčku ) na proudnici napojenou na hadici, jedním koncem provazu. Konec lana je podpůlspojkou hadice ( nikoliv u hubice hadice ) a zbytek vedoucí do sáčku je u hubice proudnice. Oka vytvořená na laně kolem spojení hadice a proudnice jsou těsně za oběma půlspojkami.