MUŽI: ve čtvrtek 24.5. v 16:00
DOROST: ve čtvrtek 24.5. v 16:00
ŽÁCI: ve čtvrtek 24.5. v 16:00

OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v sobotu 16.6. v 15:00. SDH Darkovičky požadují Liaz na ukázku techniky od 15:00
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 27.5. v 7:00. Globus CUP
SOUTĚŽ: muži: v sobotu 26.5. v 13:30. Bohumín-Šunychl
OZNÁMENÍ: Kdo chce jet: v sobotu 26.5. v 13:00. OSP Raszczyce chce Mercedes-Benz na ukázku od 14:00. Zájemci hlaste se veliteli.
SOUTĚŽ: žáci: v sobotu 26.5. v 7:45. TFA Hošťálkovice
SOUTĚŽ: muži: v pátek 25.5. v 20:00. NHHL Děhylov
SOUTĚŽ: dorost: v neděli 20.5. v 6:30. Hněvošice - okresní kolo. Průkazy pojištěnce, občanky a kroniku sebou
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v sobotu 19.5. v 8:20. Asistence při vojenské akci na bunkrech.
OZNÁMENÍ: Organizátoři akce na bunkrech: v sobotu 19.5. v 7:30. Sraz u hasičárny.
SOUTĚŽ: muži: v pátek 18.5. v 20:30. NHHL Píšť
OZNÁMENÍ: Organizátoři akce na bunkrech: v pátek 18.5. v 15:00. Sraz u hasičárny.

Rozdělení hasičů

ROZDĚLENÍ JPO:

JPO I - jednotka Hasičského záchranného sboru kraje s územní působností zpravidla do 20 minut jízdy z místa dislokace.

JPO II - jednotka sboru dobrovolných hasičů obce s členy, kteří vykonávají službu jako svoje hlavní nebo vedlejší povolání, s územní působností zpravidla do 10 minut jízdy z místa dislokace.

JPO III - jednotka sboru dobrovolných hasičů obce s členy, kteří vykonávají službu v jednotce požární ochrany dobrovolné, s územní působností zpravidla do 10 minut jízdy z místa dislokace.

JPO IV - jednotka hasičského záchranného sboru podniku.

JPO V - jednotka sboru dobrovolných hasičů obce s členy, kteří vykonávají službu v jednotce požární ochrany dobrovolně.

JPO VI - jednotka sboru dobrovolných hasičů podniku.

PROFESIONÁLNÍ "profíci"

- jsou zaměstnáni jako příslušníci hasičského záchranného sboru - jsou připraveni 24 hodin denně zachraňovat osoby v nouzi.

PROFESIONÁLNÍ hasiči podniku

- plní úkoly spojené s požární ochranou podniku, avšak při velkých požárech a záchranných akcích na základě smluvních vztahů zasahují společně s hasičským záchranným sborem ČR.

DOBROVOLNÍ "dobráci"

- většina těchto hasičů má hasičinu, jako svého koníčka. - zasahují společně s profesionálními hasiči nejen v menších obcích,ale při větších požárech, bez kterých by si většina jednotek profesionálních hasičů zásah nedokázala představit.

Jaký je systém u hasičů?

• hasiči se střídají ve třech směnách A, B, C a každá směna jim trvá 24 hodin stálé služby, každý hasič má pak nárok na 48 hodin volna.
  • směna hasiče začíná ráno v 7 hodin kontrolou techniky a vybavení vozu po hasičích, kteří končí.
  • denní režim hasiče spočívá odbornou a teoretickou přípravou jednotky ,v odpoledních hodinách je časový režim na tělesnou přípravu a údržbu techniky, součástí odborné přípravy jsou odborná a taktická cvičení, tyto dny jsou, ale provázeny častými výjezdy ve kterých musí hasič opustit stanici do časového limitu 2 minut.