Požární ochrana očima dětí 2019 - Darkovice

POODM 2019
Vyhodnocení výkresů žáků základní školy s tématem hasičů.

Základní kolo

Hodnocení výkresů prováděla odborná komise, která vybírala výkresy jak podle propracovanosti, detailnosti, tak i podle reálnosti nakreslené situace. Byli vybráni tito žáci:

1. Amálie Křižáková

3. Lucie Vilášková

POODM 2019 - 5. třída

Slavnostní vyhodnocení

Z důvodu formalit už některé děti věděly, že postoupily do Opavy, ale slavnostní vyhlašování se konalo až v hasičské zbrojnici při dnu otevřených dveří. Postupující děti za odměnu dostaly červené láhve na pití s nápisem Hasiči.

Okresní kolo

V letošním roce jsme se opět zapojili do celostátní hasičské soutěže „Požární ochrana očima dětí 2019” a odeslali jsme 6 nejlepších obrázků do okresního kola v Opavě.

Kategorie ZŠ1 (1.-2.třída)

1. Kateřina Kalvarová (2.třída)
  2. Viktorie Grebska (2.třída)
  3. Amálie Křižáková (1.třída)

POODM 2019 - Opava ZŠ1

Kategorie ZŠ2 (3.-5.třída)

1. Sofie Vařechová (5.třída)
  2. Robin Novák (4.třída)
  3. František Lipnický (4.třída)

POODM 2019 - Opava ZŠ2

Slavnostní vyhodnocení

Děti byly šikovné a okresním kole v kategorii ZŠ1 s podkategorii SDH se umístila Amálie Křižáková na 3. místě. V kategorii ZŠ2 s podkategorii SDH to byli všichni 3 naši favorité. 1. byl Robin Novák, 2. František Lipnický a 3. Sofie Vařechová. Jejich výtvory v krajském kole už nestačily, ale i tak je to velký úspěch. V okresu Opava se zůčastnilo celkem 797 dětí v různých kategoriích. V kraji 4646 dětí.

Naši vítězové jeli s rodiči ve čtvrtek 30. května hasičským autem na slavnostní vyhodnocení okresního a krajského kola s předáváním cen na Zámek Litultovice. Při vyhlašování bylo uděleno i několik čestných uznání a bylo zmíněno, že v republikovém kole bylo ve výtvarných pracích nejvíce vítezů z MSK, avšak v multimediálních pracích kraj zaostával. Po vyhodnocení bylo možno bezplatně navštívit zdejší výstavu věnovanou městysu Litultovice.

Jakožto organizátor celé akce za Darkovice ještě jednou děkuji všem zůčastněným dětem a gratuluji vítězům. Jan Koterec