OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 26.4. v 8:00. Den otevřených dveří (den bezpečnosti) pro ZŠ.
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 21.4. v 8:00. SP 60m - Kravaře
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 20.4. v 8:30. Brigáda v HZ, v garáži a okolí.

Kategorie: Projekty

Dotace MSK - Podpora sborů dobrovolných hasičů v roce 2019

2019 - Jedná se o dotační program kde poskytovatelem dotace je Moravskoslezský kraj a budou poskytovány dotace na projekty zaměřené na činnost pobočných spolků hasičů, na podporu požárního sportu, prezentace požární ochrany veřejnosti, udržování hasičských tradic, informování o historii hasičstva a zachování historické požární techniky. Důvodem podpory daného účelu je přispět k rozvoji dobrovolného hasičstva v Moravskoslezském kraji.

V rámci tohoto dotačního programu budou poskytovány dotace na projekty zaměřené na činnost pobočných spolků hasičů, na podporu požárního sportu, prezentace požární ochrany veřejnosti, udržování hasičských tradic, informování o historii hasičstva a zachování historické požární techniky. Cílem podpory daného účelu je přispět k rozvoji dobrovolného hasičstva v Moravskoslezském kraji. Minimální výše dotace na projekt je 10 tisíc Kč a maximální výše dotace na projekt je 80 tisíc Kč a spoluúčast sboru je minimálně 10%.

V prvním kole byl náš projekt bez problémů, ale s nižším bodovým hodnocením než ostatní a tudíž nebyl schválen a dostal se mezi náhradníky. Mezi náhradníky nebyl jen náš projekt, ale bylo jich více, proto rada Moravskoslezského kraje rozhodla o rozšíření programu a schválila další finanční obnos i pro náhradníky.

Projekt - Podpora aktivit sboru v roce 2019

Účel projektu:

Podpora roční činnosti sboru při práci s dětmi,vzdělávání zasloužilých hasičů v oblasti zdravovědy a prevence požární ochrany, rozvoj mezinárodní partnerské spolupráce s polským dobrovolným sborem OSP Raszczyce.

Stručný cíl projekt

Podpora práce s mládeží a preventivně-výchovná činnost pro děti v rámci oddílu mladého hasiče. Snaha o rozvoj pohybových aktivit v rámci tréninků a soutěží v požárním sportu.
Zajistění pohárů a medailí pro soutěž dětí pořádanou sborem v rámci Hlučínské ligy mládaže.

Vzdělávání zasloužilých hasičů a hasiček v oblastech prevence a zdravovědy. Hlubší zapojení seniorů do dění ve sboru i přes jejich pokročilý věk. Učení se novým dovednostem, zkvalitnění a podpora stáří. Sociálně kulturní program, podpora vzájemného setkávání v zapojeníse do přednášek pořádané sborem. Zajištění kvalifikovaných lektorů.
Zajištění nezbytné technické podpory (notebook a tiskárna).

Rozvoj mezinárodní partnerké spolupráce. Letos sbor oslavuje kulaté desetileté výročí vzniku družby s OSP Raszczyce. Družba podporuje vzájemné výměny zkušeností v oblasti bezpečnosti, organizace, práce s dětským kolektivem, seniorské aktivity a vzájemné soužití.
V rámci prezentace na těchto celoročních aktivitách je nutné společenské oblečení - hasičská vycházková uniforma, včetně zimní verze a upomínkové (dárkové) předměty představitelům sborů, kteří se zasloužili o vznik a rozvoj družební spolupráce.

Logo MSK