OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 29.3. v 8:30. Sraz u hasičárny. V areálu bude koupaliště probíhat výcvik s mot. pilou a navijáky. Budou se kácet suché stromy.

MOTOROVÁ PILA OLEO-MAC 956:

- Obsah motoru: 56,5 cm3

ELEKTROCENTRÁLA RAS-3600 + příslušenství

- Výkon 3,5 kW, 2 zásuvky na 230V, motor čtyřtakt 6.5 HP, palivo Natural 95

ELEKTRICKÉ KALOVÉ ČERPADLO ECM 100

- Kvalitní mohutné a velmi výkonné kalové čerpadlo s obrovskou sací silou a velkým průtokem, které si poradí i s mechanickými nečistotami, jako jsou kamínky, písek nebo kousky uhlí. Toto čerpadlo je vhodné nejen pro čerpání odpadních, fekálních a záplavových vod, ale i pro práci hasičských sborů a všude tam, kde je důležité vodu rychle a efektivně odčerpat.

Přenosné plovoucí čerpadlo Pavliš a Hartmann PH-1200

Zařízení je určeno jednotkám k doplnění cisternových stříkaček z volných přírodních zdrojů, k odčerpávání vody ze zatopených nebo zaplavených prostor a dalšímu použití např. v zemědělství, na stavbách apod.

Skříň čerpadla ze slitiny hliníku je přišroubována k přírubě motoru a plováku. Spodní strana skříně je opatřena plastovým víkem, které zabraňuje vniknutí nečistot a tuhých částic větších než 20mm v průměru. Výtlak vody z čerpadla je ukončen hadicovou spojkou B75.

Těleso plováku je vyrobeno z polyetylénu odstředivým litím jako jeden monolit. Na vnitřní straně je naneseno cca 20mm tvrdé polyuretanové pěny pro zvětšení odolnosti proti proražení, což zaručuje nepotopitelnost zařízení. Toto provedení plováku se vyznačuje mimořádnou stabilitou na vodní hladině. Dvě držadla slouží jak k přenášení a manipulaci, tak i k upevnění šňůry k zajištění proti uplavání.

Použitý motor typového označení INTEK je zhotoven v nejvyšší kvalitě motorů BRIGGS & STRATTON, který se vyznačuje dlouhou životností.

Konstrukce čerpadla umožňuje běh "na sucho" bez poškození.

POZOR: Plovoucí čerpadlo se nesmí používat v uzavřených prostorách kde hrozí nebezpečí otravy oxidem uhelnatým!!!

Technický popis
motor BRIGGS & STRATTON - 4 takt
typ čerpadla odstředivé - hliníková skříň
plovák polyetylénový monolit s madly
Hlavní technická data plovoucího čerpadla PH-1200
Čerpadlo
 Max. průtok: 1345 l/min
 Max. výtlačná výška: 12,5 m
Motor BRIGGS & STRATTON 6,5 HP INTEK OHV
 Max. výkon: 4,78 kW
 Objem válce: 190 cm3
 Max. otáčky: 3 280 ot./min.
 Spotřeba: 1,34 l/hod.
 Hmotnost: 15,1 kg
Plovák
 Rozměry: 820x600x200 (mm)
 Hmotnost: 9,3 kg
Zařízení komplet
 Vlastní hmotnost: 31 kg
 Pohotovostní hmotnost: 32 kg
Přenosné plovoucí čerpadlo Pavliš a Hartmann PH-1200 Přenosné plovoucí čerpadlo Pavliš a Hartmann PH-1200

HLINÍKOVÝ ŽEBŘÍK TŘÍDÍLNÝ

DÝCHACÍ PŘÍSTROJE Drager PA 90 5ks

Jedná se o izolační vzduchový dýchací přístroj s otevřeným okruhem, který poskytuje úplnou nezávislost na okolním prostředí to znamená, že umožňuje pohyb v prostorech s nízkým obsahem kyslíku i v prostoru, kde je značná koncentrace nedýchatelných škodlivin. Přístroj se skládá z tlakové lahve, nosiče tlakové láhve, plicní automatiky, vrapové hadice, ochranné masky (CM-4, CM-5, Kandahár).

Základní technická data :

Systém - přetlakový
Plnící tlak vzduchu - 30 MPa (300 bar)
Vodní obsah láhve - 5 litrů
Zásoba stlačeného vzduchu - 1 500 litrů
Varovný signál při poklesu tlaku - 4+1 MPa (40+10 bar)

PŘENOSNÁ MOTOROVÁ STŘÍKAČKA PPS 12:

Přenosná stříkačka PS 12 je určena hasičským jednotkám v závodech i obcích, kde jsou dostatečné vodní zdroje. Stříkačku lze přenášet čtyřmi osobami a proto je jí možno používat tam, kde přístup k vodnímu zdroji pro nevhodný terén je větší hasičské technice znemožněn.

MOTOR: benzínový, řadový čtyřtaktní čtyřválec, ventilový rozvod OHV
OBSAH VÁLCŮ: 1221 cm3
VÝKON MOTORU: při 3500 ot/min 25,7 kw
PALIVO: benzin SPECIAL