Černá vlajka
Vilibald Kalvar

OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 26.4. v 8:20. Den otevřených dveří (den bezpečnosti) pro ZŠ.
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 21.4. v 8:00. SP 60m - Kravaře

Kategorie: Naše videa

Jamnice - Překonej rybník 2012

18. (ofic. 19.) ročník netradiční soutěže s naším umístěním na 3. místě z 30 soutěžních týmů mužů.

Na tuto soutěž jsme jeli s jasným cílem - obhájit loňské 5. umístění a získat tak další pohár. Problém s nedostatkem lidí jsme řešili opět půjčením jednoho člena. Jelikož mnoho soutěžících padalo do vody, obávali jsme se nejhoršího. Na všechno jsme si však pečlivě připravili taktiku.
Samotný závod probíhal velice dobře. Na lávce nás však mírně brzdil proudař Jirka. Všichni za ním nevidíc dále než 1,5 m před sebe se jen modlili, aby už byli na břehu. K loďce jsme tak přibíhali všichni zárověň. Ze startovního břehu nás povzbuzoval Tomáš s Petrem, kteří po Jirkovém sestříknutí plechovky již neměli s koňskou stříkačnou, co na práci. Na loďce se čekalo opět na Jeníka. Ten měl za úkol přivítat členy družstva na jejich výletní plavbě a loďku silně odrazit od břehu. Bál se však, že mu družstvo při jeho promluvě odpluje, a tak jsme se jen lehce zhoupli na vodu. Při odplouvání jsme udělali několik chyb, které nás ztočili z přímé trasy. Na rybníku nás navigoval kapitán Jirka, protože neměl plné oči vody od pádlujících členů družstva před ním. K relaxaci při plavbě nám hrála předem vybraná hudba z Titaniku, která nás vyburcovala k vyšším výkonům. Kapitán zanedlouho shodil cílový špalík v čase 1:22,64 s, se kterým jsme se umístili na velice pěkném 3. místě. I když jsme lávku přešli suchou nohou, z loďky jsme vylézali jako trosečníci na pevninu.
Po našem odběhnutí běžela ještě polovina závodníků, a tak jsme s nervozitou čekali, kdo nás s časem předběhne. Boj to byl opravdu vyrovnaný a sekundy jsme hnali očima. Ostatně fotky vypovídají za vše.

SDH Darkovice - 3. místo z 30 družstev