Černá vlajka
Vilibald Kalvar

OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 26.4. v 8:20. Den otevřených dveří (den bezpečnosti) pro ZŠ.

Noční hlučínská hasičská liga (NHHL)

Jsme na počátku první noční hasičské ligy, která kdy vznikla v české republice.

S nápadem vytvořit noční hasičskou ligu přišli členové sborů z Markvartovic, Vřesiny a Závady a hlavním důvodem bylo porovnání sborů v nočním požárním útoku na Hlučínsku. Po několika informačních schůzkách se rozhodlo. Liga bude.

Bude se jednat o seriál nočních soutěží v požárním útoku mužů a žen, tj. bez denního světla za možnosti umělého osvětlení. Soutěže budou pořádany vždy v pátek a do ligy budou primárně zařazeny soutěže s větší tradicí. O nových kolech budou rozhodovat zástupci sborů. Avšak maximální počet kol je 15.

Jednotlivá družstva budou bodově hodnocena individuálně, dle jejich umístění v daném ligovém kole. Všechna družstva budou také hodnocena za účast a v případě diskvalifikace ztrácí družstvo nárok na body za účast. Družstva se nemusí zúčastnit nástupu ani nemusí čekat na vyhlášení výsledků.

Soutěž zařazenou do NHHL musí rozhodovat rozhodčí znalý pravidel NHHL a požárního sportu. Soutěž musí být měřena elektronickou časomírou a časy zobrazeny na velkém informačním displeji. Směrodatný je však čas na zobrazovacím displeji časomíry. Časomíra musí zobrazovat levý a pravý proud s přesnosti na minimálně dvě desetinná místa. Trať bude vždy na 2B a 4C. Šířka hadic i proudnic je libovolná a závisí na pořadateli. Dalším důležitým pravidlem je, že mezi košem a savicí na základně musí projít papír, taktéž vzdálenost spojek musí být na papír. Savice nemusí být sešroubované.

Půjčování členů je dovoleno. Je možné si půjčit pouze 1 člena, který musí být oblečen do svého mateřském dresu. Jeden závodník může soutěžit v libovolném počtu útoků. Za kategorii žen nesmí soutěžit muž a v kategorii mužů může být neomezený počet žen.

Noční hlučínská hasičská liga (NHHL)

Se svolením výboru našeho SDH, výboru ligy, výboru TJ Sokol a zastupitelstva obce jsme dostali možnost zúčastnit se noční hlučínské hasičské ligy a také možnost pořádat jedno z kol. To se uskuteční 19.6.2015 na místním fotbalovém hřišti.

Zakládajícími SDH jsou: SDH Bohuslavice, SDH Darkovice, SDH Děhylov, SDH Kozmice, SDH Markvartovice, SDH Píšť, SDH Velké Hoštice, SDH Vřesina, SDH Závada.

Předseda ligy:Glogar Petr - SDH Markvartovice
Zástupce předsedy ligy:Stacha Petr - SDH Závada
Členové rady ligy:Chýla Václav - SDH Děhylov,
Vallo Tomáš - SDH Kozmice,
Koterec Václav - SDH Darkovice,
Křižák Rudolf - SDH Vřesina,
Chrzibek Jan - SDH Píšť

Aktuální kalendář ligy pro rok 2015.
Oficiální stránky ligy www.nhhl.cz.
Stránky ligy na Facebooku - www.facebook.com.
Skupina na Facebooku - www.facebook.com.