Černá vlajka
Vilibald Kalvar

OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 26.4. v 8:20. Den otevřených dveří (den bezpečnosti) pro ZŠ.

Sobotní pracovní den

Za jeden den dokážeme stihnout mnoho věcí

Raní ptáče dál do skáče, tak praví jedno z přísloví. Proto i my jsme v sobotu brzo vstali a sešli se o půl deváté ráno v hasičské zbrojnici. Dobrou organizací došlo k rychlému rozdělení na tři družstva. První skupina jela na ulici Na Malé Straně, kde provedla ořezání stromu. Další, mnohem početnější skupina, jela na hráz. Ti uklidili kolem hráze, posbírali ořezané haluze a spálili je. Třetí skupina zůstala v hasičské zbrojnici, kde bylo potřeba taky udělat pořádek. Došlo k sundání hadic z věže, úklidu garáží, očištění a vyleštění špinavých oken, pověšení vypraných záclon, úklidu skladových místností, malé opravě čerpadla výjezdového vozidla. Po dokončení daných úkolů dorazily všechny skupiny zpět do hasičské zbrojnice.
Po dvanácté přišel najednou velice silný vítr s deštěm, který odnášel všechno lehké co mu přišlo do cesty. Po utichnutí bylo slyšet z okolních obcí houkání sirén. Byla povolána taky naše jednotka, která vyjela k odstranění dvou padlých stromů na pozemní komunikaci v obci Hati.