Černá vlajka
Vilibald Kalvar

OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 26.4. v 8:20. Den otevřených dveří (den bezpečnosti) pro ZŠ.
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 21.4. v 8:00. SP 60m - Kravaře
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 20.4. v 8:30. Brigáda v HZ, v garáži a okolí.

Firefighters Challenge 2009

muži
- 29.8.2009

Kvůli skoro třičtvrtěhodinovému zdržení jednoho z našich závodníků, jsme vyrazili až v 13:45 místo plánovaných 13:00 hodin. Na soutěž jsme přijeli těsně před nástupem družstev. Všem závodníkům byla trať vysvětlena po projevech . Soutěžní podmínky zhoršovaly jen dešťové přeháňky.

Popis tratě: Závodníci měli na startu na sobě dýchací přístroj jako závaží. Po odstartování uchopil každý z dvojice svůj "B" proud a společně tak přemístili závaží umístěné na jejím konci. Asi pro 30 metrech proudnice odložili a doběhli k 4 metrovému kmeni stromu, se kterým prošli pod větvemi stromů a oběhli kužel. Pak závodníky čekala věž z lešení. Na ní museli vytáhnout barel s vodou. Dále byla na řadě bariéra, po bariéře 80kg vážící figurína. Tu museli závodníci protáhnout otvorem a pak položit na nosítka. Pak už zbývalo jen smotat hadici "B" a kladivem dopravit pneumatiku do cíle, což zastavilo časomíru.

Naší první startující dvojici, Danielovi a Jirkovi, šlo všechno podle představ. Mírně se zadrhli u figuríny, když měli problém ji zvednout. Další problém měl Jirka s motáním hadice, když Daniel už měl svoji hadici smotanou a bušil kladivem do pneumatiky. Čas mohl být o pár sekund lepší, když Daniel zařval na Jirku "dělej" a tím na chvíli přestal bušit.

Druhá dvojice, Vašek a Jan, taky docela dobře makali. Zadrhli se také až u figuríny kdy ji neuměli pořádně zvednout a při prolézání otvorem jim vypadávala z rukou. To je stálo několik sekund. Při motání se nedařilo také Vaškovi, shodou okolností na stejné hadici. Při bušení kladivem se střídali častěji než první dvojice, ale moc jim to nepomohlo.

Na prvním místě skončila dvojice z Hošťálkovic s časem 03:52:40, druzí byli kluci z Dolního Benešova s časem 03:59:34, třetí naše první dvojice Daniel a Jirka s časem 03:59:59. Naše druhá dvojice Vašek a Jan skončili na úžasném 6. místě s časem 04:20:47 z celkového počtu 23 družstev.