ŽÁCI: v pátek 3.5. v 16:00

OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 4.5. v 15:30. Mše sv. v kapli ke cti sv. Floriána.
OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 26.4. v 8:20. Den otevřených dveří (den bezpečnosti) pro ZŠ.

Kategorie: Naše videa

TFA Hať 2012

3. ročník haťského železného hasiče s naším umístěním na 18. a 25. místě z 36 soutěžících mužů.

Na neděli 1. prázninového dne si kamarádi z vedlejší obce Hati připravili soutěž typu TFA. Na kostelním zvonu odbíjelo nádherné poledne, když jsem s Markem balil věci do auta. Venkovní teploty ve stínu tančily okolo 35°C a „vůbec“ jsme se nepotili. Vítr okolo nás procházel jen když jsme za jízdy v autě zapli ventilaci ve formě otevřených oken. Samotný start soutěže se posunul o 15 minut z důvodu dovozu a plnění kádě vodou k osvěžení. Původně mělo startovat 64 soutěžících, ale jelikož byla včera sobota a různé noční akce, tak to mnozí vzdali. Já měl start posunut z 6. na 3. místo. Marek měl původní číslo 45, ale startoval zhruba 24.
Na trati nás čekala tradiční sestava překážek: roztažení 4 ks nezavodněných hadic B75, přenesení dvou 25 kg kanystrů, hammer box 60 úderů, přenesení 80 kg figuríny na vzdálenost 30 m, vytažení 20 kg barelu do výšky 5 metrů a následný běh školní budovou do 2.NP a zpět na hřiště k překonání bariéry 2 x 2 m.
Na startu všechny nervy a tělní obranné tekutiny tekly proudem. Jelikož čas velice rychle ubíhal a já ještě neměl nasazenou jednu rukavici vyběhl jsem asi s 6 s ztrátou, která mě vyhecovala až po hammer box. Na trati jsem se mnohokrát v dlouhých pauzách kochal přírodou, což mě hodně zdrželo. Rychlost jsem opět nabral až při seběhu z 2. patra, kterou jsem si udržel až do cíle.
Markovi se jakž takž dařilo, snažil si své tempo držet od začátku do konce. Navzdory tomu ho figurína boucháním do noh velice zbrzdila. Po vytažení barelu se velice těšil do školy. Běh školou si užíval až do doby, kdy byl jeho studiiní pavilón uzavřen a trať ho vedla na nižší stupeň ZŠ. Tam si uvědomil, že jsou již prázdiny a on je zde na všechno sám. Schody bral znuděně po dvou. Na konci 2. patra si řekl, že se studiem ZŠ již nechce zabývat, a tak se mu nálada i rychlost zlepšila. Ze školy rychle vyběhl ven a překonáním bariéry uháněl do cíle.
Tito 2 soutěžící děkují Tomášovi a Martinovi za podporu, povzbuzení, dofocení a asistenci při soutěži.

Jeník