Černá vlajka
Vilibald Kalvar

OZNÁMENÍ: výjezdová jednotka: v pátek 26.4. v 8:20. Den otevřených dveří (den bezpečnosti) pro ZŠ.
SOUTĚŽ: žáci: v neděli 21.4. v 8:00. SP 60m - Kravaře
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 20.4. v 8:30. Brigáda v HZ, v garáži a okolí.

Hattrick, aneb příběh Putovního poháru

Naše družstva obhájily 1. místo již potřetí za sebou v domácí netradiční soutěži na hrázi.
Počátky této soutěže sahají do roku 2004,
kdy jsme zakoupili putovní pohár
a uspořádali netradiční soutěž na hrázi.
Auto Pohár starosty obce

- Tehdy jsme ještě startovali z naší Ify, kterou jsme v 3/2008 prodali a na startovní čářu tak postavili Trambus.

Zatímco se od r.2004 většinou soutěžilo jen o Putovní pohár a něco dobrého na zapití, v r.2008 zakoupil starosta obce nový Putovní pohár, a tak se v soutěži s novým názvem „O Putovní pohár starosty obce“ soutěžilo o něj, pití na baru a později i o malé pohárky.

Pohárky

Netradiční je soutěž v tom, že každý tým startuje z vlastního požárního auta, odkud si musí vytáhnout věci (koš, lanko, 2 savice, dotahovací klíče, 2 hadice B, 4 hadice C, rozdělovač se záslepkou, 3 proudnice) nutné k nasání vody a sestříknutí 3 terčů. Sací stroj je již připraven a nastartován na určeném místě. Stěžejním soutěže je sání z přírodního zdroje (2m pod úrovní terénu) a každým rokem jiná překážková trať. Překážky jsou buď pro všechny členy nebo jen určité lidi na postu. To vše v hasičském pracovním stejnokroji, přilbě, opasku a zásahové obuvi.

V jednotlivých ročnících jsme měli přichystáno:

2006

Jednoduchá (základní) trať na 3 sklopné terče bez překážek. Díky teplému počasí bylo mnoho hasičů i místních občanů, kteří si chtěli na vlastní kůži zkusit klasický požární útok, a tak se konala fantastická exhibice.
BrankaSprškaTerčeZákladna

2007

Proběhnutí stanem a naposledy půjčené sklopné terče. Tehdy se ještě běželo v bílých skořepinových přilbách.
B týmSklopné terče

2008

V jakých přilbách běžel mladý tým to nevím, ale B tým běžel v zásahových přilbách a dobrovolní hasiči z Hlučína v kompletním zásahovým oblečení. V tomto roce se na trať neměnila.
Stan

2009

Netradiční soutěž byla vylepšena o zadýmený prostor stanu. Vyzkoušeli jsme zde i nové nástřikové terče.
Zadýmený prostorNové terče

2010

Vynechali jsme sice zadýmený prostor, ale o to přidali samostatnému proudu o jeden terč navíc a mladí si prosadili přeplavání 1 člena na loďce s 2 proudnicemi.
LoďkaSavice

2011

Odstranili jsme stan úplně, přidali průlez rozdělovače a proudařů rourou a samostatnému proudaři osadili terč na litinový sud.
BěhRouraVýstřik

2012

Cestičku stanem jsme trošičku protáhli. Savicím vysadili malé stomky. Rozdělovače a proudaře přinutili překonat dětskou bariéru s vedením hadic pod touto překážkou a samostatnému proudaři jsme terč poodnesli hodně, hodně, HODNĚ daleko.
StanMalá bariéraLoďka

Občas se ale stane, že proudnice nešťastnou náhodou vyklouzne a utopí se nebo že se loďka převrhne. A tak když někdo něco zkazil nebo byl ve sboru nový, skončil ve vodě. Jakmile bylo jeho jméno vysloveno, leťel do vody. Vždy se někdo okoupal, ať už doborvolně nebo proti své vůli. Bez ohledu na počasí stačí vzít člena za nohy a ruce, postarat se mu o cennosti z kapes, odnést, hodit, šplouchnout a okoupat.

Koupání

A koupat a koupat a koupat, hlavně tam sám neskončit.

Koupání 2012 Koupání 2012 Koupání 2012 Koupání 2012 Koupání 2012
Koupání 2012 Koupání Koupání Koupání Koupání
Koupání Koupání 2006 Koupání 2006 Koupání 2006 Koupání 2006

Vítězové jednotlivých ročníků

Rok Muži Ženy Občané
2004 Hať
2005 Hať
2006 Petřkovice
2007 Darkovice Darkovice
2008 Fryčovice Fryčovice
2009 Fryčovice Bobrovníky
2010 Darkovice Bobrovníky
2011 Darkovice Bobrovníky Ferrmon
2012 Darkovice Bobrovníky Ferrmon

a naše společné fota

2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
B tým 2006 Vítězové 2007 2. a 3. místo 2008 2.místo 2009 Vítězové 2010 Vítězství 2011 Vítězové 2012

Nedá se se 100% jistotou říci, že by tým „A“(mladí soutěžní) byl lepší než tým „B“(občasní soutěžní), protože pro rok 2006 byly tyto tituly dokonce prohozeny. A i když jsme vyhráli 4x, nikdy to nebylo se stejnými lidmi v jednom týmu. Rozdělení A a B je jen pro naši „rivalitu“ být lepší než reprezentační soutěžní tým a vždy jsme bojovali jako sbor pro získání poháru. Nehledě na to, že výhru v této soutěži ovlivňuje mnoho faktorů. Ať už pečlivě připravená taktika, typ požárního auta, rychlost sání a výtlaku „mašiny“ či míra štěstí v daný den.

Vše jsme vždy ale brali s humorem, a tak se na vítězství pilo a pilo a pilo.

Co bylo k pití to se propilo. Věcné ceny však zůstávají.
Získané poháry